poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Stocznia do likwidacji? Samorządowcy chcą wyjaśnień

Stocznia do likwidacji? Samorządowcy chcą wyjaśnień

Stocznia do likwidacji? Samorządowcy chcą wyjaśnień
Data publikacji: 2017-12-05 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-07 18:01
Wywietleń: 980 303890

Świnoujscy radni planują jeszcze w tym tygodniu urządzić sesję nadzwyczajną w sprawie stoczni Gryfia i decyzji, które zamierza podjąć jej właściciel, tj. likwidacji zakładu w Świnoujściu.

W tym tygodniu wspólna reprezentacja związków zawodowych działających w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” złożyła do przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Świnoujście pismo z prośbą o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście w sprawie MSR „Gryfia”. Samorządowcy chcą na nią zaprosić przedstawicieli Funduszu Inwestycyjnego Mars (właściciela stoczni z ramienia Skarbu Państwa), Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz zachodniopomorskich parlamentarzystów, wojewodę, marszałka i zarząd stoczni Gryfia.

Dodajmy, że o niepokojących planach zlikwidowania zakładu w Świnoujściu i kontynuowania działalności tylko w jednej lokalizacji (w Szczecinie) zaalarmowali świnoujscy stoczniowcy. Sprawa wypłynęła na niedawnej sesji Rady Miasta. Przedstawiciele Funduszu Mars zaprzeczyli, jakoby było zaplanowane zaprzestanie działalności stoczniowej w zakładzie MSR Gryfia w Świnoujściu. Ale dodali też, że „w związku z długotrwałym, negatywnym trendem rynkowym Zarząd MS TFI zwrócił się z prośbą do Zarządu MSR Gryfia o przygotowanie kilku wariantów wyjścia z trudnej sytuacji”. ©℗

BaT

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

tom
Zaklady produkcyjne powinny byc prywatne. Panstwo ma tyle zadan ze ledwo sie wyrabia ministerstwa drogi koleje ZUS TVP... i bierze na siebie jeszcze zajmowanie sie produkcja. Dlaczego na Bialorusi pensja wynosi od 20 lat niezmiennie 200Euro, a u nas wzrosla z 200 do 800 Euro. Bo na Bialorusi Lukaszenka zabalsamowal PWSP Pastwowa Wlasnosc Srodkow Produkcji. Tak jest na Kubie i Wenezueli. A dunskie LEGO czy szwecka IKEA czy VOLVO sa panstwowe??? -NIE
2017-12-07 18:00:52
Po co ta stocznia ???
wydajność pracy jest dramatycznie niska , brak fachowców od produkcji , za dużo ludzi od niczego . to są problemy . firma , która tylko przynosi straty jest niepotrzebna.
2017-12-05 16:53:21
stoczniowiec
Najważniejszym ustaleniem Chruszcza było to, że w Wietnamie mówią po polsku, bo byli w Polsce i studiowali w Polsce. Sylwester kpiny sobie robisz z wyborców!?
2017-12-05 15:01:10
dezinformacja
Raz dajecie wyjaśnienia, że żadnej likwidacji nie będzie, a teraz znowu grzejecie temat. Totalna dezinformacja. Komu zależy na sianiu niepokoju?
2017-12-05 13:48:41
Podatnik
Chruszcz to wielki wyzyskiwacz podatników. Z informacji sejmowej można się dowiedzieć, że należy do największej liczby - 24 - komisji i podkomisji parlamentarnych. Z czym wiążą się wyjazdy- po całym świecie na koszt podatników, jak np. do Ameryki Południowej, Pakistanu, Kataru i Karaiby, Iranu, Lwowa i Białorusi oraz do Komisji Kosmicznej. Więc gdzie my tam w głowie przyziemne sprawy stoczni. Temu Panu już dziękujemy!!! Wykorzysytuje do swych osobistych celów chłopców z Ruchu Narodowego. Trzeba mu zabrać flage POlski, którą nosi w klapie marynarki. Ten pan nie ma za grosz honoru. To jest człowiek nie godny zaufania.!!!!To mega spec o manipulacji ludźmi. Okrutnie manipuluje i wykorzystuje niedoświadczonych chłopców z Ruchu Narodowego! Dla dobra Polski i tych chłopców trzeba to przerwać!!!! Powinien zostać odwołany już teraz w połowie kadencji, jeśli wykazujemy, że działa na szkodę Szczecina
2017-12-05 13:47:37
roman
Chruszcz robi to dla kasy a lud kupuje ścieme
2017-12-05 13:23:48
stoczniowiec
Chruszczu latał do Wietnamu z strażnikiem pióra. Sylwek fajna wycieczka na koszt podatnika z nowym królem Peru, a tym razem Wietnamu. W telewizji to potrafisz ściemniać i kit wciskać.
2017-12-05 12:12:50