sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Sto dni na przebudowę

Sto dni na przebudowę

Sto dni na przebudowę
Data publikacji: 2016-05-19 08:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:44
Wywietleń: 1545 134180

Społem modernizuje swój kolejny sklep w mieście. Trwa remont "Castora" przy ul. Emilii Plater. Prace ruszyły niecałe trzy tygodnie temu. Po dawnym pawilonie pozostała jedynie konstrukcja. Modernizacja ma potrwać sto dni.

- Przyjęliśmy zasadę stu dni. Staramy się, aby remont nie przekroczył tego czasu. Chcielibyśmy maksymalnie skrócić termin oddania obiektu do użytku - mówi Marek Kłoszewski, specjalista ds. inwestycji w Społem. - Przeznaczamy 90 dni na sam remont, a 10 na dotowarowanie sklepu. Właściwie trudno nazwać to remontem. Jest to raczej głęboka modernizacja, wyburzyliśmy wszystko poza metalową konstrukcją.

- Jakość konstrukcji jest tak dobra, że po prostu ją zachowaliśmy - uzupełnia Jerzy Malesa, wiceprezes zarządu ds. handlu.

Powierzchnia "Castora" będzie ta sama - 1000 m2, ale sala sprzedażowa powiększy się do 720 m2. Placówka funkcjonuje od grudnia 1975 roku, budynek wymagał gruntownego remontu. Obecnie trwają prace przy budowie dachu.

- Sprawa nowego wyposażenia i aranżacji wszystkich naszych sklepów jest dla nas bardzo ważna - mówi Jerzy Malesa. -  Przyjęliśmy pewne standardy, które w naszej sieci mają funkcjonować. Poza tak dużymi zmianami jak remonty, dbamy także o drobne naprawy i działania związane z modernizacją. Staramy się tworzyć wiele powierzchni schładzanych, jesteśmy nastawieni na świeże produkty, ale również te mrożone. Inwestujemy w doposażenie. Nakłady są dość duże i nie szybko się amortyzują, ale nie szczędzimy na to pieniędzy.

Koszty całego remontu "Castora" mogą wynieść ponad 5 mln złotych. Otwarcie sklepu przewidziane jest na 11 sierpnia, na godzinę 10.

Anna Moyseowicz

fot. Ryszard PAKIESER

Trwa modernizacja kolejnego pawilonu Społem.

Komentarze

Społem ...
Czas też na sklep na os. Kaliny bo też nędznie szczególnie z zewnątrz wygląda
2016-05-19 12:19:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską