sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Stenka dla Szlachetnej Paczki (film)

Stenka dla Szlachetnej Paczki (film)

Stenka dla Szlachetnej Paczki (film)
Data publikacji: 2015-11-17 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:29
Wywietleń: 1104 38141

We wtorek w porannym programie TVP2 „Pytanie na śniadanie" pojawili się: dziennikarz, tekściarz i kabareciarz - Artur Andrus oraz ksiądz Jacek Stryczek ze Stowarzyszenia Wiosna, które to stowarzyszenie organizuje od 15 lat jedną z najwspanialszych w Polsce akcji charytatywnych - Szlachetna Paczka.

Panowie opowiadali o tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki i o promującej ją piosence kabaretowej w wykonaniu właśnie Artura Andrusa i niezrównanej Joanny Kołaczkowskiej z kabaretu Hrabi (Andrusa i Kołaczkowską razem możemy podziwiać w przezabawnym serialu „Spadkobiercy"). Artur Andrus ujawnił, że o napisanie tekstu piosenki poprosili szczecińską autorkę, Basie Stenkę, która, jak powiedział pan Artur: - Pisze przede wszystkim piosenki dla dzieci, a gdy zdarza jej się pisać świetne teksty dla dorosłych, to zawsze jest w nich taka dziecięca zadziorność.

- To współpraca krakowsko – warszawsko - szczecińska. - mówi „Kurierowi Szczecińskiemu" Barbara Stenka - Wciąż trudno mi uwierzyć, że zostałam autorką tekstu piosenki dla tak zacnej fundacji. To Artur Andrus – kiedy dostał propozycję stworzenia i zaśpiewania (wraz z Joanną Kołaczkowską) wpadł na pomysł, że ja – szczecińska autorka napiszę to. To byłą dla mnie duża odpowiedzialność i zaszczyt – pisać dla tak wybitnych wykonawców i na taką szlachetną akcję. Stalo się, tekst się spodobał – od sierpnia trwały prace nad tą piosenką i oto jest.

Dodajmy, że autorem muzyki do piosenki jest Łukasz Borowiecki. (lem) ©℗

 Na zdjęciu: Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska, Barbara Stenka i ekipa Szlachetnej Paczki

Fot. Wojciech Rosegnal 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi