środa, 24 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Staruszek Filuś

Staruszek Filuś

Staruszek Filuś
Data publikacji: 2017-07-01 07:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:34
Wywietleń: 288 271993

Tego się nie robi. Nie odpycha, jakby wspólne lata i wspomnienia nie miały znaczenia. Nie porzuca, gdy starość zapuka do drzwi. Nie porzuca, gdy wcześniej zapewniało o miłości ponad życie. Nie skazuje na samotność, gdy wcześniej trzymało w ramionach, tuliło na kanapie. Tego się nawet psu nie robi.

Filuś ma teraz 11 lat. Niczym człowiek około 70. Jest siwy, nieco powolny, ale wciąż ciekawy świata i gotowy na nowe wyzwania. Jednak teraz… Los się od niego odwrócił - pozbawił domu, skazał na strach i samotność w schroniskowym boksie: beton i kraty.

- Trafił do naszego schroniska w połowie maja. Dowieziony przez samochód pogotowia interwencyjnego ze ścisłego centrum Szczecina: zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Władysława Łokietka. Piesek zaczipowany, zadbany, wykastrowany, więc… Wydawało się, że zaraz go odbierze właściciel. Jednak nie. Nic takiego nie nastąpiło. Dlatego Filuś pozostał z nami - opowiada obecna opiekunka tego rudego staruszka.

Filuś nieco przypomina wyrośniętego jamnika. Z piękną, choć już nieco posiwiałą sierścią. Z opuszczonym pysiem, podkulonym ogonkiem, z poruszająco smutnymi oczami. Widać, że cierpi. Tęskni… Jak człowiek, przeżywając żałobę po życiowej stracie.

- Jest bardzo przyjaznym i grzecznym psem. Przyjaznym, cierpliwym i kochającym ludzi. Lgnie do nich, wypatrując swojego człowieka. Poszukujemy dla niego domu spokojnego, w którym życie toczy się powoli, bez zamieszania. Może być rodzina ze starszymi dziećmi. Chociaż z racji wieku, dobrze byłoby mu w domu starszej osoby. Jestem przekonana, że wspólny z nią fotel byłby dla Filusia spełnieniem marzeń - dodaje jego schroniskowa opiekunka.

Filuś to bardzo spokojny i wrażliwy psiak. Potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego rudego staruszka (418/17) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

Staruszek Filuś Staruszek Filuś Staruszek Filuś

Komentarze

iks
On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie.Pies dobry na wszystko Psie ucho Cię wysłucha psi jęzor otrze łzy psi ogon Ci zatańczy nawet gdy będziesz zły. Będzie na Ciebie czekał gdy wyjedziesz służbowo na złodzieja zaszczeka zna każde Twoje słowo. Zrobi dla Ciebie wszystko a może jeszcze więcej i nigdy Cię nie zdradzi nie chce Twoich pieniędzy. A w samotne wieczory ogrzeje ciepłym sercem przytuli gdy będziesz chory czy trzeba czegoś więcej?
2017-07-01 17:52:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy