poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Stargardzki amfiteatr poczeka na lepsze czasy

Stargardzki amfiteatr poczeka na lepsze czasy

Stargardzki amfiteatr poczeka na lepsze czasy
Data publikacji: 2016-12-21 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:05
Wywietleń: 663 188502

W roku 2017 nie będzie w budżecie Stargardu pieniędzy na modernizację amfiteatru. Mieszkańcy nie mają co liczyć także na budowę parkingu przy ul. Barnima i przebudowę alei Żołnierza w Stargardzie.

Radni jednogłośnie (tylko jeden radny nie wziął udziału w głosowaniu) przyjęli budżet Stargardu na 2017 rok. Dochody miasta powinny wynieść ponad 265 mln zł, wydatki zaś 271 mln zł, z czego te majątkowe mają przekroczyć 37 mln zł.

Inwestycją o najwyższej wartości, ponad 6 mln zł, jest rozbudowa Książnicy Stargardzkiej. Realizowana ma być ona w ramach partnerstwa z dwiema innymi miejscowościami – Gryfinem (gdzie zostanie zmodernizowany Pałacyk pod Lwami) oraz niemieckim Stralsundem (kupno wyposażenia do Archiwum Miejskiego i Muzeum). Rozbudowa stargardzkiej Książnicy ma trwać dwa lata i kosztować w sumie prawie 12 mln zł.

O rok dłużej potrwa budowa Centrum Przesiadkowego. Inwestycja łącznie ma kosztować 23 mln zł, z tego 5 mln zł wydane zostanie w roku 2017. Częściowo zmieniony zostanie układ komunikacyjny w tym rejonie miasta, m.in. przebudowane zostanie skrzyżowanie ulicy Szczecińskiej, Bema, 11 Listopada i Towarowej (powstanie tu rondo) oraz odcinki dojazdowe do niego, także odcinek ul. Towarowej stanowiący dojazd do Centrum Przesiadkowego.

W przyszłorocznym budżecie znalazły się też pieniądze m.in. na budowę ul. Fabrycznej. Inwestycja ma zostać rozpoczęta i zakończona w 2017 roku i będzie kosztować 4,5 mln zł. Ul. Fabryczna powstanie w Parku Przemysłowym i połączy ul. Stralsundzką z Przemysłową. ©℗

Tekst i fot. Piotr Dużak

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi