piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Stachanowski system w myśliborskiej policji?

Stachanowski system w myśliborskiej policji?

Stachanowski system w myśliborskiej policji?
Data publikacji: 2015-07-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:18
Wywietleń: 346 2624

Sąd Rejonowy w Myśliborzu nie uwzględnił wniosku policji o zatrzymanie prawa jazdy mężczyźnie, którego funkcjonariusze w kuriozalnych okolicznościach oskarżyli o to, że pływał łódką po jeziorze w stanie nietrzeźwym. Teraz sprawą zajmie się prokuratura. Tyle tylko, że przedmiotem zainteresowania prokuratorów będzie przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy. 

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu na prywatnej działce w Myśliborzu policja skontrolowała trzeźwość mężczyzny, który wcześniej pływał łódką. Pierwsze badanie nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Kiedy po pół godzinie funkcjonariusze wrócili i zrobili ponowne badania, okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Zabrano mu prawo jazdy, a sprawę skierowano do sądu.


– Po rozpatrzeniu sprawy Sąd Rejonowy postanowił nie uwzględnić wniosku policji o zatrzymanie prawa jazdy Tomaszowi – powiedziała Wioletta Skorupka, życiowa partnerka wspomnianego mężczyzny. - Sprawą zainteresowała się jednak prokuratura, która wezwała już Tomasza na przesłuchanie w charakterze świadka. Chodzi o podejrzenie przekroczenia uprawnień przez policjantów, bodajże o artykuł 231 paragraf 1. KK. 


Sąd nie uwzględnił wniosku policji, tyle tylko, że prawo jazdy nadal znajduje się w sądowym depozycie. De facto więc uczestnik nieszczęsnego grilla nad Jeziorem Myśliborskim stracił prawo jazdy, najprawdopodobniej absolutnie niezasadnie na co najmniej dwa tygodnie. 
 Tymczasem po naszych publikacjach na temat kuriozalnej sprawy z Myśliborza, którą zainteresowała się także Helsińska Fundacja Praw Człowieka otrzymujemy sygnały, że podobnych spraw jest więcej.

R. K. CIEPLIŃSKI

Fot. Archiwum: Robert WOJCIECHOWSKI

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 16 czerwca 2015 roku. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi