sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Sprawdzali zawartość zbiorników

Sprawdzali zawartość zbiorników

Sprawdzali zawartość zbiorników
Data publikacji: 2017-10-20 19:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-21 11:30
Wywietleń: 563 297595

Zawartość beczek z nieznaną substancją sprawdzali w piątek (20 października) stargardzcy i szczecińscy strażacy w jednym z gospodarstw w Krępcewie (gmina Dolice).

Na początku podejrzewano, że może dojść do wycieku niebezpiecznych substancji, na szczęście później okazało się, że przechowywanie zbiorników nie wiąże się z żadnym zagrożeniem.

Sygnał o możliwym wycieku nieznanej substancji z beczek znajdujących się w jednym z pomieszczeń dzierżawionych od Agencji Nieruchomości Rolnych w Krępcewie stargardzcy strażacy otrzymali od policjantów. Na miejsce wezwano również ekipę z grupy chemiczno-ekologicznej ze Szczecina.

- Zrobiono rozpoznanie, czy może dojść do wycieku niebezpiecznej substancji, zagrażającej środowisku albo mieszkańcom okolicy - tłumaczy Sławomir Łagonda ze stargardzkiej Państwowej Straży Pożarnej. - Na szczęście okazało się, że nie było żadnego zagrożenia. Właściciel beczek z nieznaną zawartością zobowiązał się je jednak wywieźć i zutylizować. Teraz odpowiednie służby będą sprawdzać, czy mężczyzna wykonał sumiennie swoje zadanie i usunął zgromadzone w gospodarstwie materiały. ©℗ 

(gra)

Fot. Ryszard Pakieser/Archiwum

Komentarze

Olek
Nieznaną zawartość zutylizuje w lesie, czy w rzece?
2017-10-21 10:11:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi