piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Spór o pomnik

Spór o pomnik

Spór o pomnik
Data publikacji: 2015-07-22 20:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:21
Wywietleń: 312 4913

Pomysł wybudowania na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego pomnika upamiętniającego tragicznie zmarłego prezydenta budzi kontrowersje.


- Obawiam się, że ten pomnik będzie raczej dzielił niż łączył - mówi Arkadiusz Marchewka, radny Platformy Obywatelskiej. - Zwłaszcza że część mieszkańców protestowała przeciwko nadaniu skwerowi imienia Lecha Kaczyńskiego. Powiem to wprost: boję się, że to się przerodzi w miejsce kultu a Antoni Macierewicz będzie wygłaszał tu płomienne przemowy. Ponadto nie ma jeszcze żadnego projektu tego pomnika a w przypadku takich pomysłów projekt powinien być.

Negatywne opine pojawiły się też na forach i na portalach społecznościowych - czasami niezwykle ostre. Powstała także strona "Nie dla pomnika Lecha Kaczyńskiego".

Robert Stankiewicz, radny Solidarnej Polski, podkreśla dalekowzroczność byłego prezydenta:

- Można oceniać jego prezydenturę różnie, ale obecna sytuacja geopolityczna potwierdza diagnozy, jakie stawiał. Miał rację co do Rosji - i to są fakty. Jeżeli w samym centrum miasta mamy pomnik Colleoniego, to bezdyskusyjnie powinnismy mieć także pomnik kogoś takiego jak Lech Kaczyński. My, jako Szczecin i region, zostaliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat upokorzeni. Skala degradacji jest olbrzymia. Jeśli dalej Platforma będzie utrzymywać się przy władzy, degradacja będzie postępowała. A Kaczyńskie zawsze był po stronie naszego regionu.

©℗

Alan Sasinowski

Podpis: Tu miałby stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską