sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Spór o pomnik

Spór o pomnik

Spór o pomnik
Data publikacji: 2015-07-22 20:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:21
Wywietleń: 298 4913

Pomysł wybudowania na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego pomnika upamiętniającego tragicznie zmarłego prezydenta budzi kontrowersje.


- Obawiam się, że ten pomnik będzie raczej dzielił niż łączył - mówi Arkadiusz Marchewka, radny Platformy Obywatelskiej. - Zwłaszcza że część mieszkańców protestowała przeciwko nadaniu skwerowi imienia Lecha Kaczyńskiego. Powiem to wprost: boję się, że to się przerodzi w miejsce kultu a Antoni Macierewicz będzie wygłaszał tu płomienne przemowy. Ponadto nie ma jeszcze żadnego projektu tego pomnika a w przypadku takich pomysłów projekt powinien być.

Negatywne opine pojawiły się też na forach i na portalach społecznościowych - czasami niezwykle ostre. Powstała także strona "Nie dla pomnika Lecha Kaczyńskiego".

Robert Stankiewicz, radny Solidarnej Polski, podkreśla dalekowzroczność byłego prezydenta:

- Można oceniać jego prezydenturę różnie, ale obecna sytuacja geopolityczna potwierdza diagnozy, jakie stawiał. Miał rację co do Rosji - i to są fakty. Jeżeli w samym centrum miasta mamy pomnik Colleoniego, to bezdyskusyjnie powinnismy mieć także pomnik kogoś takiego jak Lech Kaczyński. My, jako Szczecin i region, zostaliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat upokorzeni. Skala degradacji jest olbrzymia. Jeśli dalej Platforma będzie utrzymywać się przy władzy, degradacja będzie postępowała. A Kaczyńskie zawsze był po stronie naszego regionu.

©℗

Alan Sasinowski

Podpis: Tu miałby stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi