sobota, 20 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Spacerował i pobili go myśliwi?

Spacerował i pobili go myśliwi?

Spacerował i pobili go myśliwi?
Data publikacji: 2017-12-16 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-19 21:28
Wywietleń: 5308 305494

W Dolsku stanęli na przeciw myśliwym z Koła Łowieckiego "Dzik", aby powstrzymać ich tzw. opłatkowe polowanie. Oni - na co dzień aktywiści organizacji broniących praw zwierząt ze Szczecina i Poznania. W sobotę (16 bm.) - spacerowicze w mikołajowych czapkach uzbrojeni w transparent "V. NIE ZABIJAJ".

Do próby zablokowania sobotniego polowania w lasach opodal Dolska doszło tuż po godz. 8 rano.

- Chcieliśmy przekonać myśliwych, żeby niepotrzebnie, dla krwawej rozrywki, nie zabijali zwierząt. Byliśmy, jak zawsze, nastawieni pokojowo. W mikołajkowych czapkach mieliśmy dla nich w prezencie symboliczne rózgi - opowiada pani Małgorzata (dane do wiadomości redakcji). - Gdy zaczęli nas wyzywać, grozić, gdy zaczęli szarpać dwóch z naszych kolegów, wezwaliśmy policję.

Według policji, doszło do nieporozumienia. Funkcjonariusze spisali uczestników zdarzenia. I pojechali. Jednak niespełna kwadrans później...

- Myśliwi samochodem z przyczepą ruszyli na polowanie. Pojechał za nimi jeden z naszych kolegów, na rowerze. Oddalili się na tyle, że straciliśmy ich z oczu. Gdy dobiegliśmy, kolega już leżał na ziemi. Mówił, że doskoczyli do niego, obalili, pobili. Wezwaliśmy pomoc. Gdy czekał na karetkę, nadjechała policja. Zabrali go na komisariat, choć potrzebna mu była pomoc lekarska. Teraz, na szczęście, jest już w szpitalu - relacjonuje p. Małgorzata. - Napastnicy użyli siły. Bili kolegę tak, żeby na twarzy nie pozostawić widocznych śladów na twarzy. Ale jest cały obolały. Ukradli mu służbowy telefon komórkowy, aparat fotograficzny, kamerę. Również nożami przebili opony w jego rowerze. Mamy pełną dokumentację skutków tej napaści.

W tej chwili policja udziela jedynie lakonicznych informacji na temat zdarzenia. Potwierdza dwie interwencje we wsi Dolsk, do jakich doszło dzisiaj, w godzinach rannych, po wezwaniu telefonicznym od "grupy, jaka rekreacyjnie wybrała się na spacer do tamtejszego lasu".

- Policjanci na miejscu ustalają okoliczności zdarzenia. Czyli jak do niego doszło oraz czy faktycznie mam do czynienia z naruszeniem nietykalności cielesnej, zaborem i uszkodzeniem mienia. Na tę chwilę tylko tyle mogę powiedzieć - informuje st. asp. Jacek Poleszczuk z KPP w Myśliborzu.

Polowania w rejonie Dolska nie przerwano, mimo że poszkodowany mieszkaniec Poznania był gotowy na miejscu wskazać napastników. Istaniała więc szansa szybkiego odzyskania utraconego mienia oraz zapobieżenia ewentualnemu ustaleniu linii zeznań przez strony.
Do sprawy jeszcze wrócimy.

(an)

Fot. udostępnione przez Inicjatywę na Rzecz Zwierząt BASTA!

 

Spacerował i pobili go myśliwi?

Komentarze

Pedagog
Czy ci ze zdjęcia zbierają na narkotyki? Moim zdaniem wyglądają bardzo źle, kto im płaci?
2017-12-19 21:20:16
Grzybiarz Michał
Większość myśliwych to elektorat PO. Więc atak na władzę jest najmniej skutecznym zadaniem. Jestem grzybiarzem i nie raz spotkałem myśliwego w czasie polowania, powiem szczerze normalny człowiek widać że wykształcony rozmawialiśmy chwilę. Dowiedziałem się że zwierzęta które rozmnażają się bardzo szybko,w nadmiernej ilości potrafią zrujnować podszycie lasu. Co wpływa dla mnie ważne na ilość grzybów, wierzę ponieważ sam osobiście widziałem olbrzymie połacie lasów przekopane chyba przez dziki. Myślę że myśliwi są potrzebni a to co wypisują niektórzy to oszustwo. Tylko jaki mają w tym cel?
2017-12-19 21:07:23
gh
1. Dlaczego osoby na zdjęciach mają zakryte twarze? 2. Policja prowadzi postepowanie - słowo przeciwko słowu - jeden ekologianin wyrwał do przodu (inni na rowerach nie nadążyli?) i twierdzi, że został pobity, rower zniszczony i dodatkowo został okradziony (oglądając "działania" tych ludzi nic nie robią bez możliwości nagrywania) - wg mnie szyte grubymi nićmi.
2017-12-18 10:07:16
Marek org
i po co było dać się sprowokować ? Osobiście zadbałem o to, żeby na pierwszym takim spędzie pseudoekologów, pod Poznaniem, nikomu nerwy nie puściły. I udało się. Poznaniacy przeciw myśliwym zostali wyśmiani. Oczywiście chcieli nas sprowokować, jeździli za nami do pierwszego zakopania się w błocie:) wyłazili ze skóry. Zawracali du..pę, z TVNem do lasu przyjeżdżali, w radio także mieliśmy okazję zaistynieć. A polowania były i tak. Nawet z TVNem przyszli do jednego kolegi. Jeszcze pod nazwą "nie podaje ręki myśliwym" no i kolega ten chciał anarchiście rękę podać na święta a ten jak szczur umykał w jakimś dresiku jak menel. I to poszło w eter. Pełna kompromitacja. Późnej nawet zrobili z zaprzyjaźnioną fundacją spotkanie, że niby będą rozwiązywać problem łowiectwa wśród mieszkańców. Było zabawnie. Reprezentował ich niejaki Łukasz "Czapkowski" - wyszli zdruzgotani. Mieszkańcy i rolnicy wyśmiali ich totalnie a fundacja która im sprzyjała tak się złożyło zbańczyła. Ot jakoś tak wyszło:) Ale jedno z czego jestem zadowolony to to że na ich zaczepki odpowiadaliśmy jak dorośli dzieciom. Powiem więcej przed ich przyjazdem był nawet oddolny ruch wśród rolników żeby przywitać ich widłami. Owszem, ktoś może powiedzieć, że się oszołomom należy, ja jednak przyczyniłem się do uspokojenia rolników, dziś tego nie żałuję. Rozwiązania siłowe wydają się atrakcyjne - ale tylko na krótką metę. Lepiej ich wyśmiać i niech sobie fantazjują jak to wspaniale przerwali polowanie.
2017-12-18 01:59:58
Gr
Czy ja wpierdalam sie w wasze chobbi żeby nie mny mysliwi to balibyscie sie wypuszczać dzieci na dwór.pomyslcie o tym. Przyrost dzika w ciagu roku jest 150%...
2017-12-17 23:00:51
bp
Jak zwykle, pierdolenie o butach ze sztucznej skóry, która rzekomo jest skórą naturalną, bo cymbał jeden z drugim nie wie, że można nosić buty z innych materiałów. Wychowani w jaskini to gówno wiedzą, rzygać się chce od czytania tego szamba. Cymbał jeden z drugim może sobie wpisać w wyszukiwarkę: wegańskie przepisy, wegańskie kosmetyki, wegańskie ubrania. No tak... ale pewnie internet nie dochodzi do tej ich jamy.
2017-12-17 20:41:53
Rg
Zapraszamy na pomorze tu trzeba w Rytlu nakarmić zwierzynę i posprzątać po sierpniowej nawałnicy. W końcu to też lasy i przyroda.
2017-12-17 18:54:03
Prawidłowo!
Łoś szukał guza i go znalazł. Gratuluję!
2017-12-17 14:22:01
kris
A kto wam płaci i ile wielcy obrońcy? bo też bym dorobił coś. Mam czapkę z lisa A w lesie tak zimno to mogę ubrać
2017-12-17 13:28:55
Co za ściema
Tak, tak. Pokojowe zamiary zatrzymania siłą człowieka z odbezpieczoną bronią w ręku. Proekologiczne zamiary powstrzymania aktywności ludzi, którzy ratują balans przyrody zastępując nieobecne drapieżniki. Jakim trzeba być kretynem? A no tak. Trzeba być pseudoekologicznym terrorystą. Na pewno ta cała opowieść to bajka wyssana z palca, ale powinni mu na prawdę wpierdzielić i zniszczyć rower. Na pewno oszczędziłoby to wielu niebezpiecznych sytuacji, a może i uratowało życie, temu tępemu człowiekowi.
2017-12-17 13:13:43
Mario
Zakłamanie Basry sięga zenitu Po pierwsze to sami powinniście być postawieni przed prokuraturą z zarzutami działań zagrażających zdrowiu i życiu bo dobrze wiecie że jest polowanie i celowo pchacie się pod lufy. Po drugie wasze zakłamanie w miłości do zwierząt odzwierciedla zdjęcie macie na sobie buty skórzane i co myślicie że te buty wyrosły na półkach sklepowych one też są związane z śmiercią jakiegoś zwierzęcia i nie mówcie że to zwierzę chodowlane bo czym różni się śmierć chodowlanego od dziko żyjącego niczym bo śmierć to śmierć. Jeżeli powiecie że chodowlanego zabijane jest humanitarne to zapraszam do ubojni i zobaczcie ten humanitaryzm. Dla wszystkich krytyków myśliwych szynka inne wyroby mięsne które będziecie spożywać na święta też rosną na półkach sklepowych. Różnica polega na tym czego nie potraficie zrozumieć że to co jecie nafutrowane jest antybiotykami i sterydami które mają bardzo tragiczny skutek dla waszego zdrowia. Ja jako myśliwy wolę to coś lesie wyrosło i nie zabijam bez potrzeby i dla samej przyjemności, a tym którzy uważają że inaczej jest to się grubi mylą i dla nas odebranie życia jest sprawą szczególną i podchodzimy do tego z pełnym szacunkiem. Wiem że zdarzają się myśliwi którzy łamią te kanony ale w każdym środowisku trafiają się czarne owce i nie można tego odnosić do całości.
2017-12-17 11:50:24
end
Jak można bronić napastnika? Przecież agresja słowna a następnie fizyczna tej osoby "wykonującej zadania" powinna natychmiast skończyć się postępowaniem karnym prokuratury (policji) a także dyscyplinarnym PZŁ! Nie ma usprawiedliwienia dla przemocy, przypomnę, że ten myśliwy miał broń! Jeśli nie umie powstrzymać swoich emocji, to i może jej użyć w każdej chwili na kimkolwiek: żonie, psie, dziecku - nie tylko na polowaniu.
2017-12-17 09:06:18
mariusz
prosze pana Ziobro by natychmiast wczal postepowianie w tym kierunku, posadzic zwyrodnialcow wraz z policja! pewno to kolesie I stad takie podejscie do sprawy. jednak niedlugo juz ich ukladzik sie rozsypie I pojda do odsiadki. kara pownna byc surowa I natychmiastowa dla takich bandziorow. szkoda ze ten chlopaczek nie mial czrnego pasa. warto bylo by pokazac tym palantom jak to jest gdy na nich by zapolowali aktywisci. pewnie posikali by sie ze strachu. tacy to juz sa ci odwazni w grupie I z bronia. bo bez niej to zwykle prostaki ze zbyt niska ocean wlasnej wartosci.
2017-12-17 01:28:03
ciekawy
Czy myśliwi przechodzą jakiekolwiek okresowe badania u psychiatry? Pytam jako osoba, która miała nie raz z tymi osobnikami do czynienia. Wg mnie większość z nich ma nierówno pod sufitem w dodatku są uzbrojeni.
2017-12-17 00:34:06
I Historia moze sie po-wtorzyc...?
Czyli wg. Basty... jak ktores "Panstwo" zaatakuje kiedys PO-nownie Polske, to przynajmniej bedzie mozna PO-uciekac i na ulicznych Dzikach - bo az tyle juz ich bedzie ! Gdzie o starych Medalach... za "Ucieczke przed Niemcami" - juz nie ws-PO-mne !!
2017-12-16 22:49:47
2-ga str. Medalu...
A i Wy... Nie Meczcie i Nie Zabijajcie Warzyw, Owocow i jadalnej roslinnosci - dla Waszej PO-silkowo-Weganskiej "Przyjemnosci"...!!
2017-12-16 22:33:17
Gabika
Wielki szacun dla broniących naszych braci mniejszych przed uzbrojonymi zwyrolami! Dziękuję z całego serca za odwagę i poświęcenie. Bez wyzwolenia zwierząt, bez odejścia od zadawania cierpienia ludzie nie wyzbędą się okrucieństwa, również wobec siebie nawzajem. ,,Peter Singer w książce Animal Liberation (Wyzwolenie zwierząt) argumentuje, iż normy moralne nie powinny odnosić się jedynie do ludzi, lecz do wszystkich istot, które zdolne są odczuwać cierpienie. Nie ma dobrych powodów pozwalających nam na używanie zwierząt do zaspokajania naszych potrzeb. Jeśliby przestać opierać się na doktrynach religijnych ustalających arbitralnie jakościową różnicę między ludźmi i innymi gatunkami oraz zapomnieć o naszych utartych nawykach i pokusić się o przemyślenie problemu zwierząt na nowo, okaże się, że nasz obecny stosunek do nich jest radykalnie błędny".
2017-12-16 21:50:16
Pikuś
Myśliwi to wyborcy Szyszki, a Szyszko to też myśliwy. Za chwilę, jak Macierewicz da broń organizacjom zajmującym się historycznymi rekonstrukcjami i innym bojówkom, liczba myśliwych się zwiększy. Tylko na kogo ci wyborcy PISu z bronią automatyczną w ręku będą polować?
2017-12-16 21:17:45
normalny
" Alex Z okazji nadchodzacych swiat, Zycze wszystkim mysliwym I ich obroncom, zeby im dzieci wyzdychaly w bolu I cierpieniu " typowy OBROŃCA... zwierząt
2017-12-16 20:51:04
Tyle myśliwych, a podłogi dalej brudne
Żona nie daje, a córka pewnie za dużo.... Trzeba to odreagować na niewinnych zwierzętach. Buractwo i zakłamanie na "twarzach". Tacy ludzie powinni smażyć sie w piekle.
2017-12-16 20:34:58
Marian
Mimo ze to prowokacja to zostalo popelnione przestepstwo pobicia i grabiezy z uzyciem broni (nozami pocieli opony) i jest scigane z urzedu. W obec policjantow ktorzy nie podkjeli wlasciwych zadan w celu zatrzymania sprawcow nalezy wyciagnac konsekwencje dyscyplinarne Sprawa powinien zajac sie wydzial wewnetrzny gdzyz policjanci moga byc w bliskich kontaktach z mysliwymi i celowo nie podjeli dzialan. Cala sprawa powinna byc naglosniona i kontrolowana przez media. Miejmy nadzieje ze wszyscy ci bandyci poniosa odpowiednia kare!!!!!
2017-12-16 20:28:06
Facet
Niestety duża część komentarzy to dno. Basta akurat zajmuje się ochroną dzikich zwierząt i szacun im za to. Co ma do tego stoisko w lidlu? Tym zajmują się Otwarte Klatki.
2017-12-16 20:10:16
Alex
Z okazji nadchodzacych swiat, Zycze wszystkim mysliwym I ich obroncom, zeby im dzieci wyzdychaly w bolu I cierpieniu
2017-12-16 19:59:42
kpina
spacerował na rowerze, prowokacja i zakłamanie
2017-12-16 19:13:19
Basta
My Basta robimy to dla pieniędzy trudno z czegoś trzeba żyć.
2017-12-16 18:57:40
WielkaPolska2073
Banda osłów ze strzelbami przyjechała passatami Już polować zacząć mieli, gdy obrońcy nadciągnęli. Kłótnie,sprzeczki,awantury wypłoszyli wsio z natury. Dziki patrzą się z oddali kogo diabli tu przysłali? Czy to ludzie czy zwierzęta jakaś banda pierdolni@ta. Krzyki,walki,rękoczyny po co strzelać do zwierzyny? można przecież jak buraki bić się w lesie o zwierzaki. Gdy już ryje swe obili do swych domów powrócili. tak czas wolny spędza rodak dziecko komuny i mentalny,biedak
2017-12-16 18:49:12
Weekend w lesie
Banda wąsatych zwierząt ze strzelbami,pobiła się o zwierzęta,z obrońcami zwierząt.
2017-12-16 18:23:00
Dziki
To jakiego czorta jeżdżą składakami po lesie? A moźe to wkurzone dziki ich poturbowały
2017-12-16 18:02:12
Policja - nieudacznicy
Mieli przestępców na widelcu
2017-12-16 17:18:36
cieciniak
Zero pobłażania dla myśliwych. Tę bandę frustratów (w domu mają problem ?)należy szybko przewietrzyć. Ale jak skoro wierchuszka popiera takie zabawki ?.
2017-12-16 16:49:50
Stettiner woler
Bez obrazy dla tej normalnej części myśliwych ale tacy debile powinni być odseparowani od społeczeństwa nie mówiąc już o dostępie do broni.
2017-12-16 15:52:58
zak
Czekam kiedy Basta będzie pikietować przed Lidlem przy stoisku z mięsem i wędlinami. Obawiam się ,że nigdy.
2017-12-16 15:10:51