poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Spacer z napiwkiem

Spacer z napiwkiem

Spacer z napiwkiem
Data publikacji: 2016-03-05 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:38
Wywietleń: 213 122464

Free walking tours to idea zwiedzania miasta z przewodnikiem, który dzieli się swoją wiedzą za darmo i bez wcześniejszych zapisów. Dopiero po zakończeniu spaceru słuchacz ocenia jakość usługi i decyduje, czy chce wynagrodzić przewodnika. Decyduje też o wysokości napiwku. Ta formuła narodziła się kilkanaście lat temu na zachodzie Europy, staje się coraz bardziej popularna w Polsce.

W najbliższą niedzielę taki spacer odbędzie się w Szczecinie. Zorganizuje go biuro podróży Wontertours. 6 marca o godz. 14 przed bramą główną Cmentarza Centralnego przy ul. Ku Słońcu rozpocznie się spacer „Śladem historii zaklętych w mogiłach Cmentarza Centralnego". Wędrówka potrwa dwie godziny.

- Odwiedzimy mogiły najbardziej zasłużonych, choć niekiedy zupełnie zapomnianych osobistości spoczywających na szczecińskiej nekropolii, przypominając ich zasługi. Poznamy bliżej charakterystykę wspaniałych dzieł architektury cmentarnej, postaramy się też przybliżyć atmosferę dramatycznych wydarzeń z historii, których ofiary zostały pochowane na szczecińskim cmentarzu – zapowiadają organizatorzy.

13 marca szczeciński free walking zacznie się przed gmachem głównym Muzeum Narodowego i będzie wiódł szlakiem najbardziej charakterystycznych miejsc w centrum miasta, a 20 marca trasa przebiegnie przez Park Kasprowicza i Las Arkoński.©℗

(szymw)

 

Spacer z napiwkiem Spacer z napiwkiem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi