poniedziałek, 22 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > SLD: Wróćcie do lewicy

SLD: Wróćcie do lewicy

SLD: Wróćcie do lewicy
Data publikacji: 2018-01-13 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 12:11
Wywietleń: 1050 309290

Zachodniopomorski Sojusz Lewicy Demokratycznej pochwalił się, że do Sejmu został złożony obywatelski projekt ustawy unieważniającej ustawę dezubekizacyjną. Zgromił także polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej za to, że nie przypilnowali, aby ustawa liberalizująca przepisy aborcyjne trafiła do dalszych prac w komisji.

- Jestem bardzo dumna z tego, że udało się zebrać 250 tysięcy podpisów, chociaż wymaganych było tylko 100 tysięcy – stwierdziła Danuta Leszczyńska z Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP. - Świadczy to o tym, że ludzie popierają to, żeby przywrócić nam nasze prawa emerytalne, które odebrano ustawą represyjno-eutanazyjną. Dziękuję SLD za to, że nas wspiera i za to, że jest siłą przewodnią naszego środowiska.

Sojusz krytykował posłów z Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej za to, że zabrakło ich głosów do dalszego procedowania ustawy liberalizującej ustawę aborcyjną.

- Lewicy brakuje i to widać ewidentnie – powiedziała Małgorzata Stachowiak, zastępca burmistrza Białogardu z SLD. - My mówimy: “Wróćcie do lewicy. To lewica broni praw kobiet”. - Odrzuciło się projekt obywatelski, odrzuciło się 400 tysięcy podpisów - dodał Dariusz Wieczorek, szef Sojuszu w województwie zachodniopomorskim. - To jest niebywały skandal i tłumaczenie, że posłowie od dwóch lat nie wiedzą, że najpierw kieruje się projekty do komisji, a dopiero potem się je uchwala, jest po prostu śmieszne. Ręce opadają.

Pytany o to, dlaczego środowiska zmierzające do liberalizacji prawa mają wiązać jakiekolwiek nadzieje z powrotem SLD do parlamentu, skoro podczas rządów lewicy w latach 2001-2005 “kompromisu aborcyjnego” nie zmieniano, Dariusz Wieczorek odpowiedział tak:

- Mieliśmy koalicjanta, który się na to nie zgadzał. Jeżeli prześledzi się programy SLD, to ta a sprawa jest jasno i klarownie przedstawiana, nasze stanowisko jest jednoznaczne.

Kolejny temat: wybory samorządowe. Sojusz będzie startował z komitetu o nazwie “SLD. Lewica razem”. Ostateczne decyzje będą podejmowane na szczeblu krajowym 12 maja na konwencji krajowej partii. ©℗
(as)

Na zdjęciu: Dariusz Wieczorek

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

Precz z komuną!
Lewactwo to zło. Nigdy więcej czerwonych pająków. Dość naród wycierpiał.
2018-01-14 12:04:06
koval
Dopóki tam siedzi Wieczorek facet ktory przewyzsza w msciwosci rudego Tuska(cytata Kwasniewskiego) ktory gmine szczecinska omal nie zamienł w bezirk omijaj lewicowosc szerokim łukiem.Nie z tymi gosciami jak Wieczorek
2018-01-14 02:44:04
Na PO-dwieczorek...
Panie Wieczorek, mieliscie wraz z Komunistami i PO-stkomunistami az 70 lat (1945-2015) i wyrolowalicie caly Narod az do "suchej nitki" i teraz jeszcze macie czelnosc dalej "cos pro-PO-nowac...? A paszli Von !!
2018-01-14 01:03:11
lolo
Wieczorek odejdź zyska tylko na tym SLD. Czy on nie rozumie że nie może być twarzą tej partii ani w żadnych władzach. Czy naprawdę tak ukochał władzę. Mam podobne zdanie jak -on- niech zmieni się szef na pewno wrócimy. A ty - Bezczelne ubectwo! - piszesz o swoich obecnych ziomalach.
2018-01-13 22:25:38
lol
ten postkomuch uważa że naród ma Alzheimera.
2018-01-13 22:09:43
Proletariusze wszystkich krajów
Wyklęty powstań ludu ziemi? Proletariusze wszystkich krajów...itd? Korea i Białoruś to kraje gdzie lewica sprawdziła się nadspodziewanie dobrze. Nie róbmy tego Polsce.
2018-01-13 22:04:09
obserwator( R)
Darek, chodziliśmy razem do jednej klasy w SP 5. Zgol wąsa i nie kompromituj się więcej w mediach i polityce. Precz z komuchami.
2018-01-13 17:06:54
HOD
Sypnijcie ludziom trochę kasy , jak wróblom ziarenek,to zbiegną się całe stada chętnych do bycia socjalistami, a nawet komunistami. Trochę jakichś orderów, stanowisk, wyróżnień za jakieś zasługi też się opłaci.
2018-01-13 16:57:46
Wyborca
Sprawowaliście władzę dwukrotnie po 1989 roku i za każdym razem olaliście nas po wyborach, teraz my olewamy was.
2018-01-13 16:41:25
Bezczelne ubectwo!
Banda latami terroryzująca społeczeństwo domaga się jeszcze od niego kasy. Niedoczekanie!
2018-01-13 16:21:58
on
Zmieńcie szefa, to wrócimy...