niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Sławek dziękował za życie (FILM)

Sławek dziękował za życie (FILM)

Sławek dziękował za życie (FILM)
Data publikacji: 2015-10-18 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:26
Wywietleń: 2812 29454

Sławek Nowakowski kilka miesięcy temu przeszedł w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie przeszczep wątroby. Operacja uratowała życie temu 23-latkowi z Wieńkowa (gmina Police). W niedzielę dziękował on za bezcenny dar wszystkim - lekarzom, rodzinie swojej i rodzinom dawców.

Zrobił to podczas mszy świętej w parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła, przy ul. Kościelnej 4 w Policach. Obecni byli właśnie lekarze pana Sławka (choć nie wszyscy mogli przybyć, bo w tym czasie przeszczepiali organ innemu pacjentowi), najbliższa rodzina, koledzy z zespołu rockowego, z którym współpracuje Sławek, parafianie. O swojej ważnej decyzji opowiadała żona jednego z dawców organów, która w chwili śmierci męża zgodziła się, aby jego narządy ratowały życie innych chorych. Po mszy odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Gościny użyczył i rolę gospodarza pełnił proboszcz parafii ks. Waldemar Szczurowski. 

Tekst i fot. (sag)

Sławek dziękował za życie (FILM) Sławek dziękował za życie (FILM) Sławek dziękował za życie (FILM)

Komentarze

Lekarz
Szanowni Panstwo. Dajcie sobie spokój z tym Panem. Rozmawiajcie pozytywnie o Dobrym Wydarzeniu w kościele w Policach. Przecieź dziękować, to Piękne i Wielkie. Pozdrawiam ludzi o dobrych myślach i sercach. Oceniać rodziny za takie czy inne zachowanie? Oby nikt, kto tak mówi jak ten Pan, oby ten Pan nie stanął nigdy przed Takim Dramatem. Mówmy, Myślmy pozytywnie.
2015-10-19 17:37:06
Asad
Odpuście sobie tego edka. Zaprzecza sobie. Ktoś ecześniej juź to napisał.
2015-10-19 17:03:49
edek
Ja hejter? Hipokryci! Pragnę wam przypomnieć, że w Polsce obowiązuje domniemanie zgody na pobranie narządów do transplantacji. Dlatego nie powinno się dziękować rodzinom za wyrażenie zgody a powinno się potępiać tych co mnie wyrazili zgody. Druga sprawa: @maria pisze, że lekarz to Syryjczyk. O ironio czytając ostatnie doniesienia w sprawie zaangażowania się polskich katolików w przyjęcie uchodźców z Syrii. Chwała lekarzom za dobrze wykonaną pracę. Zdrowia dla Sławka.
2015-10-19 14:59:57
Do Duźo Zdrowia
Dobrze, źe mamy jeszcze gdzie godnie dotykać Tematu ŻYCIA. W kościele. Chociaż są tacy np z TR od palikota, co walczą z Wartościami a w zaminan nam chcą dać pustkę. W Polsce nie ma prawdziwej lewicy. Prawdziwa Lewica walczy o tematy socjalne. On walcza o być i się zwyczajnie nabyć. Sa nadal skaźeni PZPR -em.
2015-10-19 14:17:10
Dużo zdrowia
Coś wspaniałego! /Młody człowiek dziękuje rodzinie dawcy, lekarzom i swoim bliskim, a wszystko w kościele. Piękna sprawa. I to wszystko chcą zniszczyć politycy i podpuszczone bandy młodych, nie mających pojęcia o życiu, które jest najważniejsze. ;/
2015-10-19 06:04:11
Wstyd Mi za Was...! !
Wstyd jest Mi za tych Polskich Lekarzy, ktorzy pomimo zlozonej Lekarskiej Przysiegi, opuszczaja Kraj dla jeszcze wyzszego prywatnego zarobku...( ! ) pozostawiajac miliony schorowanych Pacjentow w Polsce... na lasce i w rekach pozostalych w Polsce Lekarzy...! Lekarzom Tym... ZA POZOSTANIE i DALSZA LEKARSKA POMOC WE WLASNEJ OJCZYZNIE osobiscie - BARDZO DZIEKUJE ! !
2015-10-18 21:51:00
Czytelnik Kuriera
Jako Czytelnik Kuriera, pragne rowniez PODZIEKOWAC WSZYSTKIM TYM OSOBOM, ktore przyczynily sie do uratowania zycia w/w Slawka ! Ale moje szczegolne PODZIEKOWANIE chcialbym skierowac dla Zon i Rodzin dawcow... ktorzy mimo swoich Rodzinnych wowczas tragedi, podjeli mimo wszystko tak WYROZUMIALE i DROGOCENNE DECYZJE... ratujac dalej zycie - tak mlodego jeszcze Slawka ! !
2015-10-18 21:36:56
@Jaś
Edek z fabryki kredek. Hejter.
2015-10-18 19:35:04
Ze Szczecina.
Edka Zostawcie. Szkoda tuszu. Brawo Kurier, Brawo Slawek- dziekowac to Wielkie. Brawo pani Grazyna- pokora w dzieleniu się. Szacun dla Lekarzy!!! Ks. Waldemar? Warto przyjechać by go posłuchać. Jasienica ożyla. Ciekawe co nowego wymyśli.
2015-10-18 19:02:46
gh
@edek - hejtuj gdzie indziej Gratulacje dla lekarzy, p. Sławka, że nie zapomniał o podziękowaniu i Kuriera, że napisał o czymś dobrym
2015-10-18 18:27:06
roger
wspaniały ks. Waldek!!!
2015-10-18 18:11:46
Jaś
Ten edek to kto to?
2015-10-18 17:45:32
Do edka
parafialne? Nie , dla ludzi dzieki którym, Tylko by to zrozumieć naleźy być przynajmniej na poziomie dziecka z zerówki.
2015-10-18 17:42:07
maria
Dr Samir Zeair - Syryjczyk , wspaniały lekarz ,od lat ratuje życie naszym mieszkańcom . Dzięki Mu za to ,że przed laty zdecydował się wybrać polski Szczecin jako drugą ojczyznę !
2015-10-18 16:58:25
Składak
Gratulacje dla wspaniałych lekarzy, zdrowia dla kolejnego przeszczepionego. Podziękowania dla rodzin dawców - wszystkich, moich też.
2015-10-18 15:22:28
edek
Wiadomości parafialne?
2015-10-18 15:04:30
uhi
Zdrowia życzę.
2015-10-18 14:17:05
" Kurierze " duży, duży plus dla Ciebie za tą publikację.
BRAWO !!!
2015-10-18 14:05:24