piątek, 20 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Skończy się dojazdowy koszmar

Skończy się dojazdowy koszmar

Skończy się dojazdowy koszmar
Data publikacji: 2015-07-25 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:07
Wywietleń: 1744 5127

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo, którzy jeżdżą na trasie z Kurowa do Przecławia, będą mieli w końcu drogę z prawdziwego zdarzenia. Wybudowana ona zostanie dzięki środkom z budżetu i z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dlaczego akurat z takiego funduszu? Ano dlatego, że najkrótsza droga prowadzi przez tereny rolnicze. Trudno ją zresztą nazwać drogą... bo jest to raczej gruntowa ścieżka z wybojami.

Dotąd mogły po niej przejechać tylko samochody terenowe, ciągniki albo rowery. A to dlatego, że po opadach było w niej mnóstwo groźnych dla zawieszenia nierówności i głębokich kolein. Normalne samochody miały szansę na jej pokonanie tylko podczas suchych dni. Dojazdowy koszmar na tej trasie trwał przez lata, teraz widać jego kres, bo na placu budowy pojawił się już wykonawca.

Droga będzie miała nakładkę bitumiczną, nawierzchnię o szerokości 5 metrów i pobocza z prawdziwego zdarzenia. Dzięki niej zdecydowanie szybciej będzie można pokonać trasę między Przecławiem a Ustowem, Kurowem i Siadłem Dolnym.

- Cieszę się, że ta droga w końcu powstanie i, że ułatwi życie mieszkańcom. Liczę na to, że budowa nie potrwa zbyt długo. Bardzo zależy nam na tym, by oddać ją do użytku jeszcze jesienią, około połowy listopada - mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

Warto zaznaczyć, że inwestycja obejmie nie tylko budowę nowej drogi, ale także przebudowę zjazdów na pola użytkowane przez rolników, a także na sąsiadujące z nią posesje. Droga będzie miała 2 kilometry długości, a jej koszt powinien zamknąć się w kwocie dwóch milionów złotych. Większość środków wyłoży gmina, bo środki z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych pokryją tylko piątą część nakładów na tę inwestycję. Ale dobre i takie wsparcie...©℗

(mos)

 

 

 

Komentarze

agnieszka 45
Nareszcie ....szkoda że tak długo na tą drogę czekali mieszkańcy Kurowa.. Przecież dojazd do lekarza czy sklepu , nawet do kościoła......... kiedyś była drogą przez mękę. Zadowoleni , przeciwnicy powstania tej drogi są młodzi zmotoryzowani ale co mają zrobić starsze osoby bez samochodów.Wielu z nich nawet nie wie o istnieniu tej drogo-ścieżki , gdyby choć raz przeszedł to by zmienił zdanie na ten temat... .
2015-07-28 13:11:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Maszerowali dla życia
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy