czwartek, 24 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Siedziba Urzędu Marszałkowskiego coraz bliżej

Siedziba Urzędu Marszałkowskiego coraz bliżej

Siedziba Urzędu Marszałkowskiego coraz bliżej
Data publikacji: 2016-11-21 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:02
Wywietleń: 1482 174542

Przybliża się wizja jednej siedziby dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. W poniedziałek marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej, którym będzie firma Pas Projekt z Nadarzyna. Wykona ją ona za prawie 2,5 mln zł.

Rusza więc kolejny etap prac nad obiektem dla urzędu, w którym mogliby pracować rozrzuceni aż w ośmiu - własnych lub wynajmowanych - miejscach pracownicy UMWZ w Szczecinie. Łączna powierzchnia tych biur to prawie 14,7 tys. mkw.

Teraz ma powstać nowa siedziba, w dawnej przychodni przy ul Piłsudskiego 40-42 w Szczecinie do której zostanie dobudowany budynek pasywny (o dobrej izolacji cieplnej). Powstanie on na terenie obecnej bazy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego (od ul. Mazowieckiej).

Marszałek Olgierd Geblewicz poinformował, że samorząd województwa ma zabezpieczone 60 mln zł (netto) na inwestycje. Jej realizacja ma nie uszczuplić środków na inne zadania Urzędu Marszałkowskiego w regionie. 

(kl)

Cały artykuł we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 22.11.2016 r.

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: garaże na terenie bazy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego zostaną zburzone, a baza przeniesiona na ul. Twardowskiego i Duńską.

Komentarze

Pan Witek
Zgadzam się z przedmówcami, którzy widzą bezsens istneinia biurokratycznego molocha potrzebnego tyko biurokratom. Państwo jako instytucja zawsze było totalitarne. To, które nami rządzi teraz, też jest totalitarne, bo kontroluje wszystkie przejawy naszego życia.
2016-11-23 11:43:26
.
Nie wymądrzaj się dzieciaczku, nie pouczaj. Pasożyt to pasożyt. Niepotrzebny nam żaden sejmik, marszałek, starosta, wojewoda. Robią co chcą za nasze pieniądze. Mnożą stanowiska i urzędy dla swoich, niepotrzebne, utrudniające życie swoją papierkowatością, pieczątkami, biurokracją, załatwianiem. Co tam, najważniejsza jest miesięcznica i "smoleńsk" i mnożenie biurokratów.
2016-11-22 16:49:59
do wszystkich
Panie i Panowie, wojewoda to rząd, marszałek to samorząd lokalny...
2016-11-22 14:32:05
vice
Kogo obchodzi kto za co odpowiada, kto za kredki, kto za ołówki, a kto za temperówki? Mnożą się urzędnicy i urzędy a jeden urzędnik zabiera 4 miejsca pracy.
2016-11-22 14:07:43
skandal
95% tych urzędników jest niepotrzebna ! a reszta zmieści się w jednym lokalu ! będą budować kolejny pałac za 60 milionów ! skandal !
2016-11-22 13:42:44
ten
Ale wy durni jesteście. A wasz brak wiedzy elementarnej poraża. Ogarniacie wogóle za co odpowiada wojewoda, za co marszałek a za co prezydent miasta? Sami znajdziecie odpowiednie przepisy czy też trzeba wkleić gotowce?
2016-11-22 13:31:03
Jarun
PiS-rządzi i obecnie odpowiada za marnotrawienie pieniędzy ! Jakie sprawy są załatwiane w Urzędzie Marszałkowskim? Żadne !!! To schronisko dla partyjniaków, biurokratów, urzędasów. Nikomu (poza nim urzędnikami) Urząd Marszałkowski nie jest potrzebny. Lepiej jednak zająć się miesięcznicą i walką z pomnikiem, niż walką z biurokracją. Przecież to rak, który zżera Polskę. Z 40 tys. urzędników za Gierka teraz mamy ponad 500 tys. Co tam, najważniejsza jest ekshumacja i katastrofa smoleńska. Tu można zrobić karierę: na katastrofie i rusofobii.
2016-11-22 13:04:05
NJHI
ad Rok juz 2016-ty: Powinno być prawidłowo: Uwazam... ze wystarcza Nam Marszalkowie w Wojsku POlskim ! A wszystkich "cywilnych Marszalkow"... PO-zwalniac - by pieniedze POdatnikow nie byly wydawane w proznie... czyli PO-litycznie marnowane !! a jeb... was PiS
2016-11-22 11:56:04
Rok juz 2016-ty i czas na nowe zamiany...
Uwazam... ze wystarcza Nam Marszalkowie w Wojsku Polskim ! A wszystkich "cywilnych Marszalkow"... PO-zwalniac - by pieniedze Podatnikow nie byly wydawane w proznie... czyli PO-litycznie marnowane !!
2016-11-22 11:33:38
do miki
Miki ma rację. Ja bym skonsolidował marszałka z wojewodą i mocno odchudził. Dwuwładza nam nie jest potrzebna.
2016-11-22 08:48:45
do konrada
Panie Konradzie, wojewoda to rząd, marszałek to samorząd lokalny...
2016-11-22 08:42:21
zielono mi
Kiedyś uważano, że jak w biurach będą komputery, to będzie potrzeba mniej pracowników. Teraz okazuje się, że biurokracja jest tak rozrośnięta, że w Marszałkowskim pracuje 700 osób (!), i to wiadomo z jakiej poręki. Skoro przez tyle lat działał, a teraz mówi się o usprawnianiu, to znaczy, że jednak nie działał tak dobrze.
2016-11-22 07:39:24
ewa35
Bardzo dobry pomysl Urzad Marszalkowski jest wazna instytucja samorzadowa To że beda wszyscy w jednym miejscu usprawni jego działanie i obywatele beda mogli sprawy zalatwic w jednym miejscu. I to w centrum miasta
2016-11-22 06:48:38
Kalafior
A ile mieszkań komunalnych można by było za to wybudować ...
2016-11-22 03:28:10
Ciekawscy...
A jakie zadania wchodza w zasieg pracy i obowiazkow Marszalka... PO-za wreczaniem kwiatow w Paszteciku ??
2016-11-22 00:26:13
Konrad
Żyję na tym świecie dosyć długo i nie wiem komu są potrzebne urzędy marszałkowskie które dublują pracę urzędów wojewódzkich.2,5 mln za projekt rozwoju biurokracji.
2016-11-21 22:09:47
nx
biurwy muszą mieć wygodny dojazd do centrum. Ludzi chorych gania się po przychodniach szpitalnych w Zdrojach, Zdunowie i na Arkońskiej