piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Setki żołnierzy na poligonie

Setki żołnierzy na poligonie

Setki żołnierzy na poligonie
Data publikacji: 2016-02-08 22:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:35
Wywietleń: 154 116212

Kolejny pododdział szczecińskiej Błękitnej Brygady wyruszył w poniedziałek na szkolenie na poligonie w Drawsku Pomorskim. Pierwszym krokiem był załadunek sprzętu wojskowego na transport kolejowy w Stobnie Szczecińskim.

Ćwiczenia pododdziałów Błękitnej Brygady na poligonie drawskim trwają od 8 stycznia. W pierwszej kolejności zimową szkołę ognia zrealizowali żołnierze 3 batalionu ze Stargardu i dywizjonu artylerii samobieżnej z Choszczna, którzy w sobotę powrócili do macierzystych garnizonów. Oprócz wspólnych zajęć z pododdziałami amerykańskimi, wojskowi odbywali własne przedsięwzięcia szkoleniowe. Były to m.in. strzelania sytuacyjne, próby odbicia zakładników.

Następnym pododdziałem, który rozpoczął właśnie szkolenie w Drawsku jest 1 batalion Legionów ze Szczecina i 14 batalion Ułanów Jazłowieckich ze Stargardu. Zaczęło się ono w poniedziałek od załadunku kilkudziesięciu transporterów Rosomak na dworcu kolejowy w Stobnie Szczecińskim.

Ćwiczenia potrwają do końca lutego. W tym czasie żołnierze wykonają strzelania bojowe oraz treningi z ogniem kompanii w obronie lub natarciu. Dodatkowo żołnierze uczestniczyć będą w szkoleniu z Amerykanami. W trzeciej dekadzie lutego na poligonie drawskim odbędzie się ćwiczenie dowódczo-sztabowe 12 Brygady Zmechanizowanej pod kryptonimem „Patria-15”. Łącznie trwających od stycznia zajęciach weźmie udział około dwóch tysięcy żołnierzy z pododdziałów Błękitnej Brygady. ©℗

(szymw)

Na zdjęciu: Ćwiczenie kolejnego pododdziału Błękitnej Brygady rozpoczęło się w poniedziałek na dworcu w Stobnie Szczecińskim od załadunku transporterów opancerzonych Rosomak.

Fot. Robert Stachnik

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny