poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Seryjny podpalacz złapany

Seryjny podpalacz złapany

Seryjny podpalacz złapany
Data publikacji: 2016-09-02 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:54
Wywietleń: 970 152335

Podpalił kiosk, samochód, podłożył ogień przy budynku i w pojemnikach na śmieci. W ręce policjantów wpadł sprawca czterech pożarów w Myśliborzu. Spowodował straty na ponad 145 tysięcy złotych.

Za podpaleniami stoi mężczyzna, który w przeszłości był już notowany przez policję. Ogień podkładał w różnych punktach miasta. Policja udowodniła, że na przełomie lipca i sierpnia 2016 roku podpalił między innymi kiosk spożywczo-przemysłowy z towarem i sprzętem AGD.

32-latek odpowiada także za trzy inne pożary. Piroman zniszczył samochód marki Volkswagen Transporter, a także elewację sklepu wielkopowierzchniowego i budynku użyteczności publicznej. Właściciele wycenili straty na łączną kwotę ponad 145 tys. zł.

– Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów – informuje asp. szt. Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Seryjnemu podpalaczowi grozi nawet pięć lat więzienia.

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

rerik
A kto pokryje straty poszkodowanych??? Moze gdyby tacy wandale/podpalacze itp itd ponosili konsekwencje finansowe z urzedu stanowione przez sady zastanowili by sie nad swoim zachowaniem. Tak pojda na kilka lat( w najlepszym wypadku) na odpoczynek I panstwowe utrzymanie. A potem znowu do procederu!
2016-09-02 19:25:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi