środa, 25 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Scena polityczna jest bardzo rozchwiana

Scena polityczna jest bardzo rozchwiana

Scena polityczna jest bardzo rozchwiana
Data publikacji: 2018-04-15 23:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-17 23:54
Wywietleń: 630 322666

Rozmowa z Katarzyną Lubnauer, przewodniczącą Nowoczesnej

– Przy okazji przedstawienia przez Nowoczesną priorytetów rozwoju Szczecina odwiedziła pani nasze miasto po raz kolejny. Jakie jest pani pierwsze skojarzenie ze Szczecinem?

– Najbardziej kojarzy mi się z budynkiem filharmonii – pięknym, nowoczesnym, takim, który będzie wizytówką miasta.

– Wspólnym kandydatem Nowoczesnej i PO na prezydenta Szczecina jest poseł Sławomir Nitras z PO. Dlaczego on, a nie poseł Piotr Misiło z Nowoczesnej?

– W koalicji zawsze jest tak, że dochodzi do pewnego porozumienia. Piotr Misiło też byłby dobrym kandydatem na prezydenta, ale Sławomir Nitras jest jednym z bardziej rozpoznawalnych posłów, jest człowiekiem, który ma dużą determinację, aby wygrać wybory, a kandydat musi być efektem porozumienia między dwoma podmiotami.

– Wszystko wskazuje na to, że wybory ponownie wygra prezydent Piotr Krzystek. W takim razie jakie poparcie dla Nitrasa zadowoli Nowoczesną?

– Jeszcze nie ma kampanii, jeszcze nie zostały przedstawione wszystkie propozycje. Myślę, że w większości miast wygra jednak koalicja PO i Nowoczesnej – i również będzie tak w Szczecinie, gdzie prezydentem zostanie Sławomir Nitras, a wiceprezydentem Przemysław Słowik z Nowoczesnej. Szczególnie że obecny prezydent współpracuje z PiS, czego nie akceptuje większość szczecinian. ©℗

Cała rozmowa m.in. o tym, co Nowoczesna ma do zaproponowania szczecinianom i  jak układa się współpraca z PO w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 13 kwietnia 2018 r.

Rozmawiał Alan Sasinowski

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Falconetti
Ni to chłop,ni to baba-taki gender.
2018-04-17 23:53:41
Nowoczesni "Spadochroniarze"...
Szczegolnie ze obecny Prezydent wspolpracuje z PiS, i Fakty: czego nie akceptuje Lewacka mniejszosc szczecinian i szkoda, ze nie padlo jeszcze dodatkowe pytanie: a ile mieszkancow liczy Szczecin... ??
2018-04-16 23:17:54
Jarunowa ciota
- facet, który nei potrafi "zaliczyć robota" mnie nie PO_dnieca....Wyobraź sobie otwieranie rozPO_rka z guzikami - wołał by mamę na PO_moc?
2018-04-16 20:10:39
Ch.Eng.
To z czego znany jest Nitrasa to kwalifikuje go do rezygnacji z polityki na zawsze.
2018-04-16 19:56:43
nowy
Kiedy ta baba Szczecin widziała , do szkoły kobieto ,nie lej wody do ludzi bo i ta nikt ci nie wierzy.
2018-04-16 18:08:23
do@Jaruna
Jarun-ta ciota bez nicka wyraźnie ciebie podrywa :-) A może to sadysta-zboczeniec?
2018-04-16 17:49:06
k
Przyjeżdżają znikąd i wszystko wiedzą o Szczecinie ? Myślą ,że tu barany mieszkają i oni sobie za nich zdecydują , kto tu kim będzie ? Myślę ,że mogą tu sobie przyjechać wyłącznie na zwiedzanie .
2018-04-16 17:47:29
Jarun lubi pulchne
- przekopał by chętnie pulchną Kaśkę "Kaśkę jak z odsłonięta piersią prowadzi lud na barykady. To nawiązanie do obrazu Eugene'a Delacroix (delakrwa)"....Jarun nie PO_nieca Ciebie „Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego? ..Też pulchna baba.
2018-04-16 17:16:34
Jarun
Pamiętajmy, że pulchna Kaśka chciała przekopać tunel ze Świnoujścia do...Szczecina. I to ma być nauczycielka, która nie wie gdzie leży Szczecin i Świnoujście. Szczecin pani Lubnauer - to nie jest dzielnica Świnoujścia. Darujmy sobie Nowośmieszną i jej gęganie.
2018-04-16 11:30:26
nie nowoczesny
jak ona smuci i nudzi. babciu odpocznij juz
2018-04-16 08:07:44
Szczecin
Skoro kojarzy się z filharmonią, która powstała niedawno, to znaczy, że do tej pory Szczecin nie kojarzył jej się z niczym ;/
2018-04-16 06:42:49
chester
Lubnauer przedstawia nam "priorytety rozwoju Szczecina"! Drodzy Państwo! Są granice bezczelności, arogancji, ignorancji. Nitras, Schetyna i Lubnauer będą nam mówić, jak rozwijać Szczecin.
2018-04-16 04:06:27
Klewszcz
Na co wy to bydło promujecie?
2018-04-16 02:01:37