sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > SBO dla Świerczewa - raczej bez Zachęty?

SBO dla Świerczewa - raczej bez Zachęty?

SBO dla Świerczewa - raczej bez Zachęty?
Data publikacji: 2015-09-15 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:17
Wywietleń: 1081 20697

Nie milkną kontrowersje wokół zasad funkcjonowania i wdrażania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Szczególnie w kontekście udziału urzędników w weryfikacji projektów zgłoszonych do realizacji przez mieszkańców. Przykładem tego inicjatywa Rady Osiedla Świerczewo, zmierzająca do utworzenia nowego parku na os. Zachęta: w interesie publicznym, a bez uznania ze strony UM.

Zgodnie z zasadami przyjętymi dla SBO 2016, ten projekt - pn. „Likwidacja torowiska znajdującego się na terenie między ulicą Santocką i Kordeckiego. Wyrównanie terenu i przygotowanie gruntu pod park rekreacji i wypoczynku” - został zgłoszony w terminie, czyli do 15 lipca. Następnie był weryfikowany przez urzędników.

- Dopiero pod koniec sierpnia mailem przyszła wiadomość, że projekt został odrzucony, bo... „W ocenie merytorycznej przeprowadzonej przez jednostkę organizacyjną Urzędu Miasta Szczecin stwierdzono, że lokalizacja torowiska obejmuje obszar poza pasem drogowym, w związku z czym Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nie posiada kompetencji na wykonanie przedmiotowego zadania" - cytuje B. Masacz. - Absurdalny argument!

Dorota Korczyńska, członkini zespołu ds. opracowania zasad funkcjonowania i wdrożenia szczecińskiego budżetu obywatelskiego na rok 2016, mówi wprost:

- Urzędnicy nierzetelnie oceniali projekty obywatelskie... ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: Torowisko - jak widać - już niemal rozebrali złomiarze, co pokazuje Bożena Masacz, przewodnicząca RO Świerczewo. Problemem jest uporządkowanie tego zaniedbanego terenu w park: miejsce rekreacji i wypoczynku szczecinian.

Komentarze

@SBO
Kto ci płaci za brak sumienia, za uprawianie czarnego PRu. Pamiętaj, POpłuczyn dni są policzone!
2015-09-16 06:12:41
SBO
Terminy prac zespołu ds. SBO są znane. Trzeba było przyjść, dopytać się i może złożyć odwołanie. A nie jątrzyć w jakimś brukowcu. Marny dziennikarzyna też za wiele się nie wykazał.
2015-09-16 05:36:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską