niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Sąsiedzi chcą mieć pewność

Sąsiedzi chcą mieć pewność

Sąsiedzi chcą mieć pewność
Data publikacji: 2015-12-10 09:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:31
Wywietleń: 1242 48489

Właściciela mieszkania w jednym z bloków w centrum miasta siódmy raz od września zalał sąsiad z góry. Starszy człowiek zapomina o odkręconej wodzie. Lokatorzy narzekają też, że w mieszkaniu gromadzi śmieci. Administracja, która zna sprawę, o interwencję poprosiła pod koniec października Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie uznając, że człowiek ten potrzebuje pomocy. Pracownik socjalny był tam sześciokrotnie, ale nie otwarto mu drzwi. We wtorek służbom MOPR, administracji i zalewanemu sąsiadowi udało się wejść i porozmawiać z mieszkańcem.

O sprawie pisaliśmy w miniony poniedziałek. Pan Rafał niedawno wyremontował mieszkanie. W weekend, po raz siódmy od września, sufit w łazience zalał mu sąsiad. Nasz czytelnik jest wściekły - miesiące mijają, problem trwa i choć o sytuacji starszego człowieka wiedzą spółdzielnia i MOPR, nic się nie zmienia.

Dzień po naszej publikacji pracownikowi socjalnemu i administracji udało się zastać mężczyznę w jego mieszkaniu.

- Ze starszym panem jest kontakt logiczny, to osoba sprawna i samodzielna - mówi Maciej Homis, rzecznik MOPR. - W domu panował nieporządek, leżały sterty gazet. Mieszkaniec zdaje sobie  z tego sprawę, podpisał zgodę, by uprzątnąć jego mieszkanie ze zbędnych rzeczy, spółdzielnia zadeklarowała, że się tym zajmie. Ten pan jednak musi wpuścić do domu pracowników, którzy zabiorą śmieci. ©℗

Więcej w czwartkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

(gan)

Komentarze

sąsiadka
Zalewa mieszkanie piętro niżej a cierpią sąsiedzi którzy mieszkają 2 piętra wyżej ,ponieważ pogotowie lokatorskie przyjeżdża i zamyka dopływ wody w całym pionie.
2015-12-11 17:34:50
agata
kto jest właścicielem mieszkania administracja której ten pan płaci czynsz czy to jest mieszkanie własnościowe
2015-12-10 11:05:07
Sąsiedzi
Jednak mieszkanie w bloku to najgorsza rzecz. Nie ma to jak domek z ogródkiem, bez sąsiadów.
2015-12-10 09:50:53
Olek
Rzecz "sprowadziła się" do uprzątnięcia rozrzuconych po mieszkaniu gazet, gdy problemem jest notoryczne zalewanie sąsiada.
2015-12-10 08:49:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi