sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Samorządowcy z obawami

Samorządowcy z obawami

Samorządowcy z obawami
Data publikacji: 2016-02-28 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:37
Wywietleń: 1087 121424

Ponad 150 przedstawicieli samorządów gmin i powiatów województwa zachodniopomorskiego wzięło udział w szkoleniu na temat programu 500 plus. Poprowadzili je w piątek w Szczecinie przedstawiciele Departamentu Polityki Rodzinnej i Departamentu Informatyki Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Samorządowcy nie ukrywają swoich obaw związanych z przygotowaniem i wypłatą nowych świadczeń wychowawczych. Program rusza już 1 kwietnia.

- Interesuje mnie strona techniczna związana z realizacją tego programu - mówiła przed szkoleniem Joanna Rychlik-Łukasiewicz, zastępca burmistrza z Wałcza. - U nas realizatorem będzie Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzisiaj są tu także pracownicy tego ośrodka. Oczywiście będą też wspierani przez urząd gminy. Chcemy wiedzieć, czego się spodziewać, jak sobie poradzić z ewentualnymi problemami. Do realizacji tego zadania zatrudnimy dwie dodatkowe osoby. Ale wciąż potrzebujemy informacji, a te które teraz mamy są w wielu punktach niespójne. Nie wiemy do końca czego się możemy spodziewać, ile osób przyjdzie już 1 kwietnia.

Sporo pytań i niepewności mieli też inni przedstawiciele samorządów i ośrodków pomocy społecznej.

- Nie mamy pieniędzy na wcześniejsze zatrudnienie i przygotowanie nowego pracownika - zwracał uwagę Daniel Olejnik, kierownik sekcji świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim.©℗

Agnieszka Spirydowicz

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 29.02.2016

Fot. Ryszard PAKIESER

Samorządowcy z obawami Samorządowcy z obawami

Komentarze

chester
Stoją z minami, jak na pogrzebie.
2016-02-28 16:27:55
EG
Dacie radę. Przestańcie narzekać i weźcie się do roboty.
2016-02-28 11:28:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi