wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Samochody wróciły do właścicieli

Samochody wróciły do właścicieli

Samochody wróciły do właścicieli
Data publikacji: 2015-07-20 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:19
Wywietleń: 243 3508

Świnoujście. Kolejny cios zadali świnoujscy policjanci grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami aut na terenie Niemiec. Udaremnili przejazd przez Świnoujście skradzionych luksusowych samochodów marki Audi oraz BMW. 

BMW5 mknęło z nadmierną prędkością w stronę przeprawy promowej Karsibór. Policjanci ruszyli za samochodem w pościg. Postanowili także sprawdzić jadące za wspomnianym autem samochody na niemieckich rejestracjach. Audi Q7 wjechało na prom. 


– W pojeździe brakowało osłony deski rozdzielczej. Widoczne były bezpieczniki i kostki, a kluczyk w stacyjce nie był oryginalny. Siedzący za kierownicą 38-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego nie posiadał dokumentów pojazdu ani uprawnień do kierowania – podaje B. Olszewska.


Na promie funkcjonariusze skontrolowali także Audi A5. 42-letni kierowca okazał prawo jazdy i dowód osobisty z fałszywymi danymi. Okazało się, że był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim. 


Na prom nie wjechało BMW 5. Kierowca tego samochodu zbiegł, a auto porzucił w pobliskim lesie. 


– Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych 42-latek trafił za mury aresztu śledczego, natomiast 38-latek, po zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego w wysokości 10 tysięcy złotych, został zwolniony – podaje B. Olszewska.


Odzyskane samochody zostaną wkrótce przekazane pokrzywdzonym. Policjanci nie wykluczają zatrzymania w najbliższym czasie biorącego udział w dokonaniu przestępstw trzeciego z mężczyzn oraz innych osób mogących mieć związek z tą sprawą. ©℗

BaT

Komentarze

blabla
blabla
2015-07-06 13:38:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej