środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Sąd: Warunkowe zwolnienie zgodne z przepisami

Sąd: Warunkowe zwolnienie zgodne z przepisami

Sąd: Warunkowe zwolnienie zgodne z przepisami
Data publikacji: 2017-03-08 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:12
Wywietleń: 1012 221256

Prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie stwierdził, że decyzja podległego mu sędziego – o przedterminowym zwolnieniu z więzienia 31-letniego Ryszarda D., była prawidłowa. – Postanowienie zapadło zgodnie z przepisami i nie naruszono żadnych procedur – powiedział na konferencji prasowej rzecznik SA w Szczecinie Janusz Jaromin.

Przypomnijmy, że Ryszard D. to mieszkaniec małej miejscowości Trzechel (gmina Nowogard), który skazany został na dziewięć lat pozbawienia wolności za bestialskie pobicie w 2010 roku 9-letniej dziewczynki z tej samej wsi. Teraz ciąży na nim zarzut uprowadzenia i pozbawienia wolności 12-letniej Amelki z Golczewa.

Sąd Apelacyjny, w składzie jednoosobowym, uwzględnił zażalenie obrońcy na postanowienie Sądu Okręgowego, który pięć razy odmówił wcześniejszego wypuszczenia przestępcy na wolność. Przeciwny temu był także prokurator. W styczniu br. Ryszard D. wyszedł przedterminowo z więzienia, po siedmiu latach odbywania kary. Skazany miał dobrą opinię, nie przejawiał agresji wobec innych skazanych, a nawet był w więzieniu nagradzany, ale władze więzienia nie wyrażały zgody na złagodzenie kary.  

Ryszard D. nie został objęty „ustawą o bestiach” i jednocześnie nie został zbadany przez psychiatrów przed wyjściem na wolność, gdyż nie było takiej potrzeby. Po wyjściu z więzienia pięć razy spotkał się z kuratorem, do którego przyszedł trzeciego dnia pobytu na wolności, a o jego wyjściu wiedziała policja. Prezes SA poinformował o tym wszystkim ministra sprawiedliwości, który zapozna się z dokumentami.

M. KWIATKOWSKI

Na zdjęciu: Sędzia Janusz Jaromin podkreślał, że w sprawie Ryszarda D. Sąd Apelacyjny działał w zgodzie z prawem.

Komentarze

recht
Więzień zachowywał się poprawnie, by wcześniej opuścić mury. Za murami nie miał dostępu do wódy, narkotyków i dzieci. Dobre sprawowanie pozwoliło mu skrócić karę wiezienia i mieć dostęp do dóbr wszelakich. Potem to hulaj dusza, a powinien karę odsiedzieć do końca bo po to jest kara, a nie towarzystwo dobroczynności. Zgodność z prawem nie znaczy czy zgodnie z logiką. Zawsze brakuje myślenia.
2017-03-09 09:27:12
By żyło się lepiej
Daj mi czlowieka a znajde na niego paragraf - tak mòwili Staliniści -- a w Polsce można powiedzieć daj mi przestępcę a zrobię z niego niewinnego -- to nie jest przyslowiowa slepa temida; to celowe psucie zycia normalnym ludziom -- to represja kasty prawniczej nad narodem --- to taka forma wyzysku i ucisku narodu przez kaste prawnikow -- kontrewolucja Solidarnosci wprowadzila kaste prawnikow pastwiaca sie nad narodem i cynicznie zabezpieczajaca swoje interesy finansowe; to wspolczesna panszczyzna bo trzeba placic prawnikom za procesy ktorych nie mozna wygrac bo sady bronia przestepcow; to Michniki to Ziemkieiwcze to Tuski to Millery i inne dusza Polakow pętla kasty prawniczej...a Polacy sié kurczą jako noròd...bo nie da się żyć w wyzysku ; wybudowane przez UE drogi itp nie sa sednem problemu przegrywania Polski pod przywodctwem PO czy PiS ; to gen nieudacznictwa to gen ponizania czlowieka zakorzeniony w mentalnosci Polakow pozwala na podrozowanie niezgodnie z przepisami do Smolenska czy wypuszczenue na wolnosc przestepcy
2017-03-09 06:06:04
Nieomylna Kasta
Jaki sąd taki i wyrok,niemylna Kasta.Beria by namieszać ogłosił amnestię dla wszystkich kryminalistów,kasta robi to po "kropelce"
2017-03-08 22:23:17
Viola
Ten szczurek znowu coś wąchał?
2017-03-08 21:41:00
do Olo
Ostateczną decyzję podejmuje sędzia, a nie żadne władze więzienia
2017-03-08 20:55:21
Resocjalizacja
RESOCJALIZACJA ma miejsce tylko na wolnosci.Brawo dla sedziego Sadu Apelacyjnego.Szkoda ,bo tylko niewielu sedziow to wie.
2017-03-08 19:41:33
i to kończy sprawę
Nie ma nad czym debatować
2017-03-08 19:07:28
do zibi
Jak jesteś taki mądry to rozumiem że nie uważasz za stosowne zmienić złe prawo tylko zmienić sędziów którzy je stosują. Brawo! Pomysł godny dobrej zmiany.
2017-03-08 18:56:23
Olo
ale władze więzienia nie wyrażały zgody na złagodzenie kary. Czy ten sędzia zadał sobie pytanie dlaczego ? Czy po prostu lekka rączka podpisał zwolnienie psychola na wolność ?
2017-03-08 18:43:24
zibi
zgodnie z przepisami ale do dupy.Należy zrobić to co zrobił Napoleon .Wszystkich pogonił a sędziami i prokuratorów powołał z ostatnich roczników studiów prawniczych.
2017-03-08 17:06:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi