poniedziałek, 19 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Są pieniądze na rondo

Są pieniądze na rondo

Są pieniądze na rondo
Data publikacji: 2016-01-28 15:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:16
Wywietleń: 1676 111933

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z ulicami Reduty Ordona i Wernyhory w Szczecinie będzie przebudowane - minister infrastruktury i budownictwa zatwierdził właśnie listę rankingową przeznaczonych do modernizacji dróg lokalnych województwa zachodniopomorskiego. Oznacza to, że rząd dofinansuje remont niebezpiecznej krzyżówki.

Lista rankingowa wniosków 
o dofinansowanie remontów ulic z puli programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 powstała pod koniec 2015 r. W dokumencie dotyczącym „projektów rozwoju dróg lokalnych" zapisano 53 ulice i drogi z całego województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich znalazła się (spełniła wymogi formalne i została pozytywnie oceniona przez komisje) jedna ulica w Szczecinie - ul. Mickiewicza. W grudniu lista została przesłana do Warszawy. Minister infrastruktury i budownictwa właśnie ją zaakceptował a wojewoda Piotr Jania zatwierdził. Dzięki temu przebudowa skrzyżowania na Pogodnie otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zł.

Krzyżówka ul. Mickiewicza z ul. Reduty Ordona jest jedną z najniebezpieczniejszych w mieście - z policyjnych statystyk wynika, że dochodzi tu do wielu kolizji, w tym z udziałem tramwajów. Dlatego miasto zdecydowało się na jej przebudowę - Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ma już gotową wstępną dokumentację. Pomysł jest taki, by zmodernizować prawie 500 m drogi z dwoma znajdującymi się na tym odcinku skrzyżowaniami: ulic Mickiewicza i Żołnierskiej z Wernyhory i Reduty Ordona oraz Mickiewicza - Janickiego - Czorsztyńska. Z dokumentacji  wynika, że przy pierwszym z wymienionych powstanie rondo, a od krzyżówki ul. Mickiewicza z ul. Janickiego pociągnięty zostanie dodatkowy pas ruchu dla aut skręcających w prawo - pozwalający na wykonanie manewru bez konieczności wjazdu na plac.

Inwestycja ruszy najprawdopodobniej na początku 2017 r. ©℗

(lw)

Na zdj.: Skrzyżowanie ul. Mickiewicza z ul. Reduty Ordona zostanie przebudowane. Pieniądze na remont już są.

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Kacper
Na tej krzyżówce dobre chleby i paczki mają.
2016-02-02 18:00:54
Rondo
Owszem, było tam trochę stłuczek, a niektórym kobietom pokonanie tego skrzyżowania przysparza trochę problemów, ale żeby od razu taka szumna przebudowa?
2016-01-29 07:56:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy