poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ruch na torach wznowiony!

Ruch na torach wznowiony!

Ruch na torach wznowiony!
Data publikacji: 2016-02-18 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:36
Wywietleń: 861 120533

Szybciej, niż zakładano, udało się przywrócić ruch pociągów na odcinku od stacji w Szczecinie-Dąbiu do Szczecina Głównego. Cztery cysterny, które w poniedziałek wykoleiły się w bezpośrednim sąsiedztwie przejazdu kolejowego przy ul. Wiosennej, zostały opróżnione z amoniaku. Postawiono  je już „do pionu”, ale jeszcze nie na tory. Akcja stawiania wagonów została przeprowadzona skutecznie w nocy z środy na czwartek. Wpływ na to miały także sprzyjające warunki atmosferyczne.

Ruch pociągów na tym odcinku, oczywiście poza torem, na którym doszło do wykolejenia pociągu towarowego, przywrócony został wczoraj o godz. 16.40. Pierwszy pociąg, który dojechał do Szczecina Głównego obsługiwał trasę Poznań  - Świnoujście. Autobusowa komunikacja zastępcza została zatrzymana o godz. 17.

- Akcja przebiegała sprawnie, a ekipy ratownicze i techniczne wykazały się dużym profesjonalizmem. Nie doszło do rozszczelnienia cystern, a zabezpieczenie akcji przebiegło prze żadnych zakłóceń. Dlatego udało się szybciej przywrócić ruch na torach - podkreśla Tomasz Kubiak, oficer prasowy KW Straży Pożarnej w Szczecinie.

(mos)

fot. Ryszard PAKIESER/archiwum

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi