wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rozpoczęło się składanie wniosków emerytalnych

Rozpoczęło się składanie wniosków emerytalnych

Rozpoczęło się składanie wniosków emerytalnych
Data publikacji: 2017-09-02 11:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-05 12:54
Wywietleń: 850 290598

Od 1 października wchodzi w życie nowa ustawa o obniżeniu wieku emerytalnego. Od piątku przyszli emeryci ruszyli więc do oddziałów i inspektoratów zachodniopomorskiego ZUS. Pierwszy klient pojawił się przed wejściem już o godzinie 5 rano, mimo że instytucja rozpoczyna pracę o godz. 8. 

Ustawa przywraca powszechny wiek emerytalny, który obowiązywał przed 1 stycznia 2013 r.

- Dla kobiet jest to 60 lat i 65 lat dla mężczyzn. Bez wymogu posiadania określonego stażu ubezpieczeniowego - przypomniał Zbigniew Zalewski, dyrektor szczecińskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

ZUS oszacował, że do Zakładu napłynie zwiększona ilość wniosków emerytalnych.

- Spodziewamy się ich około 18,5 tys. W całym kraju będzie ich 330 tys. - wyliczał dyrektor Zalewski.  

Podczas spotkania z dziennikarzami podkreślono, że obecnie przejście na emeryturę nie jest obowiązkowe. To przywilej. Lecz jeśli ktoś zdecyduje się pójść na nią później, to każdego roku zyska o ok. 8 procent większą kwotę tego świadczenia. 

Osoby, które chciałyby się dowiedzieć, jakie czynniki mogą mieć wpływ na wysokość ich prognozowanej emerytury, mogą się zgłosić do doradców emerytalnych. W ZUS przy ul. Matejki jest ich 5, przy ul. Andre Citroena - 3, natomiast w inspektoratach na terenie województwa - 16.

Tekst i fot. (kl)

Na zdjęciu od lewej: Małgorzata Wiśniewska, doradca emerytalny; dr Zbigniew Zalewski, dyrektor szczecińskiego ZUS; Dorota Janicka, zastępca dyrektora ds świadczeń. 

Komentarze

Odp. do lily...
A dlaczego Wszyscy Faceci maja byc "Ukarani"... i pracowac ciezej, niebezpieczniej i brudniej i dluzej... az do 65 lat ?? A wiec: mamy juz w Polsce "Rowno-Uprawnienie" czy jeszcze NIE...?? Wy Kobiety i tak zyjecie dluzej od Facetow az o 5-7 lat !! Gdyz tego typu wczesniejszymi Emerytuami... to Wy Kobiety "Powykanczacie" predzej czy pozniej Caly Finansowy System Emerytalny ! Nie mowiac juz o tym, ze Dziadki (a nie tylko Babcie !) chca miec rowniez taka sama mozliwosc i szanse... nacieszyc sie chocby na ostatnie lata swego krotszego zycia... Wnuczetami !!
2017-09-05 12:53:27
Pablos
Gównouprawnienie, kuźwa jego mać.
2017-09-03 11:39:36
lily
Szanowny Panie, ja nie chce miec dzieci to raz, a dwa,ze nie kazdy je moze miec,to czemu ma byc ukarany? bez jaj.poza tym sa tacy,co naklepia w imie Boe-co rok to prorok i dosc ,ze maja 500 plus,a wiadomo,ze taka kobieta raczej do pracy nigdy nie pojdzie z 4ka dzieci, to za co ma dostawac? bez jaj!!!
2017-09-03 08:59:07
Bardziej Sprawiedliwie...
A przeciez Faceci zyja krocej od Kobiet o ok. 5-7 lat - to raczej powinno byc odwrotnie !! A po 2-gie, powinno sie Ustalic tak: te Kobiety ktore nie urodza zadnego dziecka - to powinny rowniez pracowac do 65-go roku zycia ! Natomiast te Kobiety... ktore urodza tylko 1-no dziecko - to powinny miec mozliwosc przejscia na Emeryture juz po ukonczeniu 64-go roku zycia, po urodzeniu 2-ki dzieci juz po ukonczeniu 63-go roku zycia, po urodzeniu 3-ki dzieci juz to po ukonczeniu 62-go roku zycia, po urodzeniu 4-ki dzieci to juz po ukonczeni 61-roku zycia , a Kobiety z 5-ka dzieci (i ewentualnie wiecej...?) to juz po ukonczeniu 60-go roku zycia !!
2017-09-02 22:55:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej