niedziela, 18 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Roszada na Arkońskiej

Roszada na Arkońskiej

Roszada na Arkońskiej
Data publikacji: 2018-02-14 16:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-15 10:09
Wywietleń: 1113 313996

Zamknięty w ubiegły czwartek fragment ul. Arkońskiej w Szczecinie zostanie w czwartek (15 lutego) udrożniony. W zamian nieprzejezdna będzie teraz część ulicy łącząca się z al. Wojska Polskiego.

Uporządkujmy. Od 8 lutego modernizowany jest ostatni nieremontowany odcinek ul. Arkońskiej, ten biegnący przez Las Arkoński. Prace zostały podzielone na wiele etapów. Obecnie prowadzony jest pierwszy, który polega na wycince drzew. Aby całkowicie nie odcinać od świata kąpieliska Arkonka, drzewa usuwane są w dwóch turach. Najpierw przy stadionie KS Arkonia Szczecin, a potem, czyli już od jutra - w okolicach al. Wojska Polskiego.

Ze względów bezpieczeństwa podczas wycinki drzew wstrzymywany jest ruch samochodowy. Dlatego przez ostatni tydzień nieprzejezdny był odcinek ul. Arkońskiej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Stanisława Wojciechowskiego a  łukiem drogi przy wjeździe na płatny parking przy kąpielisku.

Jutro nastąpi zamiana. Część ulicy prowadząca od Niebuszewa będzie otwarta (tylko od tej strony dojedziemy do stadionu i „Arkonki"), natomiast ruch zostanie wstrzymany w części prowadzącej przez wiadukt do al. Wojska Polskiego. Zakaz przejazdu nie obowiązuje jedynie autobusu linii nr 80. Wykonawca ma bowiem obowiązek przepuszczać pojazdy komunikacji miejskiej.

W sumie do końca lutego mają być usunięte 822 drzewa. Niestety przeszkadzają w budowie drogi. Przypomnijmy, że parametry tego fragmentu ul. Arkońskiej będą takie same, jak pozostałe, już odremontowane odcinki ul. Arkońskiej (po przebudowie zakończonej w 2012 r.) Droga będzie więc mieć dwa pasy ruchu w obu kierunkach, z których jeden (wewnętrzny) poprowadzony zostanie po torowisku - bo zgodnie z projektem, linia tramwajowa ma być przedłużona o 4 km, od pętli „Las Arkoński” do al. Wojska Polskiego. Wykonawca zmodernizuje też wiadukt przy kąpielisku Arkonka i wybuduje rondo u zbiegu ul. Arkońskiej z al. Wojska Polskiego i ul. Władysława Szafera. Naprzeciwko stadionu Arkonii powstanie parking ze 170 miejscami.

Uwaga kierowcy! W trakcie trwania modernizacji ul. Arkońskiej, bardzo często zmieniać się będzie organizacja ruchu w tym rejonie (np. przy okazji wycinki drzew od zjazdu z obwodnicy śródmiejskiej jeździmy objazdem: Papieża Pawła VI-Zaleskiego-Wojska Polskiego). Już 20 lutego, czyli w przyszły wtorek na kierowców czekają kolejne zmiany. Tym razem na al. Wojska Polskiego. Na wysokości skrzyżowania z ul. Szafera aleja zostanie częściowo zamknięta. Wykonawca robót ma tego dnia wytyczać tymczasowe przejazdy przez torowisko.

Leszek Wójcik

Fot. Mirosław Winconek

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy