środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rondo dla Jurczyka w Szczecinie?

Rondo dla Jurczyka w Szczecinie?

Rondo dla Jurczyka w Szczecinie?
Data publikacji: 2015-11-12 12:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 143 37033

W przyszłym tygodniu ma zapaść decyzja czy rondo w Dąbiu będzie nosić imię byłego prezydenta Szczecina Mariana Jurczyka. W czwartek po południu swoją decyzję w tej sprawie ma podjąć Solidarność i Stowarzyszenie Grudzień 70 Styczeń 71. To organizacje, które wnioskowały o nadanie imienia Jurczyka ulicy Obrońców Stalingradu. Ale pomysłowi temu sprzeciwiają się jednak tamtejsi mieszkańcy oraz kilka ugrupowań politycznych. Okazuje się, że rondo także nie zachwyca.

Tydzień temu "Kurier" ujawnił nowy pomysł szczecińskich radnych na upamiętnienie byłego prezydenta miasta Mariana Jurczyka - rondo w Dąbiu przy wyjeździe ze Szczecina w kierunku S3. Przeciwko tej propozycji już protestuje Nowoczesna.

- Jurczyk był współpracownikiem SB, a za czasów swojej prezydentury doprowadził Szczecin na skraj gospodarczej zapaści. Zdaniem Nowoczesnej nie jest on postacią, która zasługuje, aby jej nazwiskiem nazywać cokolwiek - stwierdziła Karolina Beyer - rzecznik prasowy Nowoczesna Zachodniopomorskie w specjalnym oświadczeniu.©℗
(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Koszalin do blondynki
Z dedykacją dla blondynki z tzw. "Nowoczesnej": http://koszalin7.pl/pomorze/pomorzanie/852-gos-na-puszczy-prof-przystawa-o-marianie-jurczyku.html
2015-11-13 08:37:46
zdrowo myślący
Dziwię się Kurierowi, że zamieszcza takie debilne wypowiedzi jakiejś niedouczonej z tej nowej partyjki... Obojętnie co się mówi i pisze o Jurczyku, to przecież On wybudował mosty pod SST nad Regalicą (Sochański zadecydował), rozpoczął budowę hali Azoty Arena, zdecydował o konkursie na Filharmonię, dokonał kompleksowej przebudowy Struga (Piotruś Pan dokończył), ściągnął kilkadziesiąt tramwajów z Berlina bo miastu groziła zapaść komunikacyjna, więc zanim coś tak głupiego się zacytuje, może lepiej nie cytować wcale.
2015-11-12 18:42:16
Anna
A co z wnioskiem rad osiedli Załom i Dąbie złożonym w magistracie już w lipcu ubr, by nazwać to rondo Rondem Gryfa i ustawić nań betonowy "witacz" Gryfa stojący przy zjeździe z S3 do Dąbia (tym nieczynnym)?
2015-11-12 17:18:14
nienawistna.pl
"Jurczyk był współpracownikiem SB - stwierdziła Karolina Beyer - rzecznik prasowy Nowoczesna"... i dlatego był przeciwnikiem Kiszczakowego okrągłego stołu, a SB przeniosła mu syna i synową do Raju... Tępa dzida!
2015-11-12 14:57:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi