wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rolują zmotoryzowanych

Rolują zmotoryzowanych

Rolują zmotoryzowanych
Data publikacji: 2016-08-01 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:51
Wywietleń: 124 146657

Niektórzy właściciele pensjonatów na terenie gminy Rewal nabijają w butelkę swoich gości i kasują od nich krocie za parkowanie. Sygnały takie otrzymujemy już od dawna, ale jak widać radni (szczęśliwie nie wszyscy) nie wyciągnęli z tego wniosku.

Gdybym był złośliwy, to powiedziałbym, że uczciwe podejście do sprawy nie jest w interesie radnych, bo wielu z nich jest właścicielami pensjonatów.

Zgodnie z uchwałą radnych wprowadzono opłatę abonamentową PMP, czyli tzw. przydomowe miejsce postojowe dla miejsc zlokalizowanych w sąsiedztwie posesji zabudowanej w miejscach wyznaczonych i określonych przez pracowników Urzędu Gminy Rewal. Mówiąc po prostu: gość, który wynajmuje prywatną kwaterę, musi parkować przed nią, a jej właściciel musi mu zapewnić widoczną na zdjęciu kartę PMP, którą trzeba położyć za szybą parkującego auta przed wynajmowanym pensjonatem. Karta kosztuje 135 zł za rok i „winna zawierać nazwę obiektu wraz z adresem, okres obowiązywania karty, oraz pouczenie o sposobie oznakowania przydomowego miejsca parkingowego”. Po co na cały rok, skoro strefa płatnego parkowania obowiązuje w gminie od 1 czerwca do połowy września? Radni tego nie zauważyli, chociaż w jednym dniu wydali dwie uchwały w tej sprawie.

Abonament PMP nie ma wydrukowanej ceny, co niektórzy właściciele kwater wykorzystują i każą płacić gościom niekiedy nawet 50-100 zł za tydzień. To po prostu oszukiwanie własnych gości, gdyż – jak się okazuje – na karnecie jeszcze niektórzy zarabiają. Dlaczego nie ma na nim ceny? – tego nie wiadomo. Pisaliśmy już o tym rok temu, ale nic się nie zmieniło. Czy naprawdę rewalscy radni nie widzą, że ich uchwała nie jest doskonała? Wojewoda ją popisał i obowiązuje, ale jak się ją dokładnie przeczyta, to widać, że ma braki, co niektórzy wykorzystują. ©℗

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Komentarze

DoGargamel
To jedź tam gdzie taniej :D Polecam Międzyzdroje i ich cennik na parkingach :D
2016-08-17 10:36:33
Rybak
Oj-tam w Rewalu panuje naprawdę totalne bezprawna samowola.Jak ktoś zauważył radni ustanawiają prawo miejscowe pod siebie,pod swoje rodziny.90% z nich jest bezpośrednio i pośrednio zaangażowanych w lokalny biznes.Oni nie interesują się dobrem gminy Oni zabiegają o to aby tylko na lokalnym politycznym biznesie się dorobić.Nie bez powodu gmina ma olbrzymie finansowe kłopoty-bo oni mają w dup..pracę na rzecz społeczności-Oni myślą tylko i wyłącznie o swojej kieszeni.Niech Urząd Skarbowy sprawdzi ich rozliczenia i przychody-zdziwi się niemiłosiernie.
2016-08-02 11:13:22
Derty
W rewalu SPP jest oznakowana niepoprawnie w wielu miejscach i można nie płacić. Ale UWAGA !!! Tam tez sa parkingi nietrzeżone gminne wygladające jak strefa i można się pomylić !!! Pobierajcie karty parkingowe i parkujcie za darmo w SPP w miejscach niepoprawnie wyznaczonych i w weekendy kiedy to opłat w SPP nie wolno Szukacjie na Facebooku: Nie dla nielegalnych opłat w SPP w Szczecinie Tam sa karty uniwersalne A co do gminy rewal to uwaga na te parkingi niestrzezone bo to nie podchodzi pod drogi publiczne i tam moga kasowac kiedy chca
2016-08-02 08:39:00
Gmina
Skoro Gmina została doprowadzona do obecnego stanu, to czego się po niej spodziewać. W porządnych miasteczkach takie rzeczy są uporządkowane, ale jeśli radni postępują, jak Pan pisze, to o czym mowa.
2016-08-02 08:01:46
Gargamel
Rewal... to ta wioska zadłużona po uszy? hehe, nic dziwnego że zdzierają z turystów... więcej niż gdzie indziej.
2016-08-01 23:42:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej