niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rodzice wyrzuconego noworodka za kratkami

Rodzice wyrzuconego noworodka za kratkami

Rodzice wyrzuconego noworodka za kratkami
Data publikacji: 2017-10-12 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-13 21:19
Wywietleń: 1989 296348

We wtorek 24-letnia Paula S., zaraz po urodzeniu w domu, wyrzuciła noworodka przez okno z pierwszego pietra. Jej partner w tym czasie był zajęty opieką nad starsza córką.

Wyrzucony przez okno chłopczyk przeżył dzięki temu, że chwilę po upadku znalazła go kobieta, która fachowo udzieliła mu pierwszej pomocy. Dziecko walczy o życie w koszalińskim szpitalu.

W środę matka usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim, za co grozi jej kara pozbawienia wolności od 8 lat do dożywocia. Podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu.

Prowadzący śledztwo prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie kobiety na 3 miesiące ze względu na możliwość mataczenia w śledztwie, bądź podjęcia próby ucieczki zagranicę. W czwartek Sąd Rejonowy w Szczecinku podzielił obawy prokuratora i przychylił się do wniosku. Najbliższe trzy miesiące kobieta spędzi za kratami.

W czwartek przed Sądem w Szczecinku stanął również jej konkubent, ojciec dziecka Paweł K., który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, poinformował także, gdzie kupił narkotyki. Grozi mu do 10 lat więzienia. I w tym przypadku Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Prokuratura nie udziela żadnych informacji o tym, jak przebiegało przesłuchanie podejrzanych tłumacząc to dobrem śledztwa.

(bar)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

xx
W tv widac było prawilną odzież ,przypadek?
2017-10-13 21:18:53
Do... fido
No to wytlumacz to tym... co nawet nie wiedza co to jest prezerwatywa i jak ja zalozyc lub rowniez nie wiedza ze "w danej chwili" maja okres plodny...?? A wiec obydwoje, na calego mysla "pod gorke"...!!
2017-10-13 11:56:19
Do: Z przodu... do tyu (z godz.20 :19 :38)
To prawda. Jest trochę chętnych do adopcji. Warto jednak także pamiętać, że w przytułkach znajduje się dużo chorych, upośledzonych i niepełnosprawnych dzieci, które można adoptować.
2017-10-13 08:05:05
fido
Rozwiązaniem takich sytuacji byłaby liberalizacja prawa aborcyjnego w Polsce. Po co rodzić dzieci których się nie chce.
2017-10-13 07:55:19
Do... smys-a
Jak 2 "rowerowe pedaly" chca miec dziecko czy dzieci, to niech sie najpierw Sami Wylecza ! A niech nie podchodza do tak Powaznej Sprawy... "od tylu" !!
2017-10-12 23:50:50
Z przodu... do tyu (z godz.20 :19 :38)
Jesli ta Kobieta nie chciala zachowac wlasnego dziecka, to mogla od razu skontaktowac sie z MOPR-em i oddac malucha pod Opieka Panstwa tzn. do odpowiedniego Domu Dziecka, by inna np. bezdzietna Rodzina, mogla sobie tego chlopca zaadoptowac lub zaniesc malucha do tzw. Okna Zycia... ktore umozliwily Siostry Zakonne ! A nie wyrzucac malucha "jak smiec" przez okno z 1-go pietra !! Reasumujac: najprawdopodobniej ma "Cos Nie Tak pod Kopula"...???
2017-10-12 23:44:13
k....k12
do smys , gejowskie pary marzą by miec dzieci, bezpłodnośc gejowskich par to znany i palący problem, towarzysze partyjni od marksizmu kulturowego starają się temu zaradzić i są na dobrej drodze używając min powyższego przypadku na potwierdzenie słuszności swoich idei
2017-10-12 20:58:23
ciekawy
a co ze starszym dzieckiem ?
2017-10-12 20:48:06
tyu
I dlatego powinna być dozwola aborcja
2017-10-12 20:19:38
dno
Człowieku, palnij się w łeb. W czasie, gdy normalne, heteroseksualne małżeństwa chcą dzieci, a nie wyskakujesz tutaj z dewiantami.
2017-10-12 20:12:33
smys-prawdziwy
I to boli. W czasie kiedy gejowskie pary marzą by mieć dzieci wielcy heterycy je zabijają.
2017-10-12 19:42:06