sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rodzice piszą list otwarty

Rodzice piszą list otwarty

Rodzice piszą list otwarty
Data publikacji: 2017-03-23 18:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:14
Wywietleń: 1837 225973

Rodzice uczniów szczecińskiego Gimnazjum nr 10 są oburzeni, że im nie pozwolono utworzyć u siebie liceum, tymczasem taka właśnie nowa placówka powstanie na Pomorzanach, wbrew wcześniejszym ustaleniom podczas konsultacji społecznym. List otwarty w tej sprawie trafił już do kuratora oświaty, wojewody, prezydenta i radnych Rady Miasta.

Przypomnijmy, że z racji na rządową reformę oświaty, w Szczecinie mocno zmieni się sieć szkół. Szczególnie dotyczy to gimnazjów. Te będą likwidowane, a w ich miejsce w większości powstaną podstawówki. Dyrekcje oraz rady rodziców niektórych z gimnazjów chciały przekształcić swoje szkoły w licea. Taka propozycja padła też ze strony Gimnazjum nr 10 z Pogodna, uważanego za najlepsze liceum rejonowe w mieście.

Ale w ostatnim dniu lutego szczecińscy radni przegłosowali uchwałę, która przewiduje włączenie - od września - Gimnazjum nr 10 do SP 53.

We wspomnianym liście społeczność gimnazjalna zarzuca urzędnikom, iż „założenia do konsultacji przedstawione przez prezydenta Krzysztofa Soskę i dyrektor wydziału oświaty Lidię Rogaś okazały się nierzetelne i zostały zaprezentowane w sposób, który nie dał pełnego obrazu stanu, ilości szkół ponadgimnazjalnych w Szczecinie".

Rodzice chcą, by odbyła się ponowna analiza kwestii związanych z tworzeniem sieci szkół.

(MON)

Społeczność Gimnazjum nr 10 jest oburzona, iż urzędnicy nie pozwolili utworzyć u siebie liceum i skazali na bycie filią SP 53.

fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

nowa SP
Nie zapominajmy, że powstaje SP 6 z rejonem "Plac Kilińskiego", więc dowozić rodzice będą dzieciaki ale do SP 6 a nie 53.
2017-03-24 21:12:54
odp. do z.
"Bardzo dobra SP 53 będzie miała 16 klas za 7 lat (z rejonu wypadło Zawadzkiego i kilka innych ulic)" Dobre sobie - za 7 lat... A teraz co?? Przez najbliższe 7 lat dzieci mają mieć lekcje na 3 zmiany czy może zorganizują nowe sale lekcyjne np. na dachu szkoły (bo w piwnicach już teraz się uczą)...? Zmniejszenie rejonu nie będzie aż tak bardzo odczuwalne, bo i tak większość uczniów nie jest z rejonu.
2017-03-24 15:09:23
rrr
W przypadku GM 9 początkowo były inne ustalenia - na miejscu GM 9 miało powstać LO X, które to miało być wygaszone na ul. Orawskiej. Ale ktoś jak widać ma chody i postanowili utworzyć 2 licea niemal obok siebie. Zapewne nowe liceum w miejsce GM 9 nie przetrwa próby czasu i trafi pod młotek jednego z deweloperów ze względu na atrakcyjny teren pod zabudowę.
2017-03-24 10:57:52
List,
A dlaczego otwarty... czyby nie mial go Kto "zakleic" ??
2017-03-24 01:15:11
z.
Do Sz-n List napisali rodzice w imieniu wszystkich rodziców Gim 10. W czasie "konsultacji" nikt nie wyraził innego zdania niż prezentowane w liście. Bardzo dobra SP 53 będzie miała 16 klas za 7 lat (z rejonu wypadło Zawadzkiego i kilka innych ulic). Teraz ma chyba 22 oddziały.Czyli zmieści się w budynku który zajmuje obecnie.
2017-03-23 22:04:41
53
Szkoła 53 już nie jest taka dobra. Poza tym jest przeludniona, wiele dzieci jest tam spoza rejonu, bo szkoła miała dobrą opinię.
2017-03-23 22:00:14
ja
do b.. Wg propozycji wydziału do Gim 9 miało być przeniesione LO z Błękitnej, a na miejsce likwidowanego LO 23 pojawia sie Technikum Informatyczne. Tak Wydział tłumaczył zmiany. Tymczasem w Błękitnej pozostaje liceum. Konkurować z nim będzie nowe LO 16 stworzone w Gim 9 (dwa podobne LO w odległości od siebie 500m -oba z basenem i salą gimnastyczną). Pytanie jest raczej kto chce przejąć budynek na Pogodnie po Gim 10 i dlaczego Katolik?
2017-03-23 21:47:25
Sorry
Trudno aby rodzice decydowali gdzie jaka ma być szkoła - a jak za rok nie będzie w niej kogo uczyć to kto poniesie tego konsekwencje? Też rodzice?
2017-03-23 20:09:04
b...
Rodzice to chyba źle zapoznali się z siatką szkół ponadgimnazjalnych, bo z tego co się orientuję to na Pomorzanach będzie likwidowane Liceum nr 23 wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Budziszyńskiej 2 i w to miejsce ma powstać nowe Liceum, które zostanie otwarte po wygaśnięciu Gimnazjum nr 9 na ul. Dunikowskiego 1. Także suma suma rum ilość szkół ponadgimnazjalnych zostanie taka sama.
2017-03-23 19:45:03
prr
A na co oni liczyli, na słowo prezydenta?
2017-03-23 19:37:14
Sz-n
List otwarty napisała część rodziców to po pierwsze... A po drugie dlaczego niszczyć dobre rozwiązanie, które jest korzystne dla dzieci i siatki szkół w mieście? W końcu łączymy bardzo dobrą SP 53 z bardzo dobrym GM 10. No i po trzecie - dzisiaj Kurator zaopiniował pozytywnie projekt reformy, tak więc na sesji 28 marca zostanie ostatecznie przegłosowany nowy układ szkół i sprawa zostanie zakończona.
2017-03-23 18:45:20