poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Robi się nowy park

Robi się nowy park

Robi się nowy park
Data publikacji: 2017-07-03 17:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:34
Wywietleń: 524 273069

Jeszcze nie teraz, ale w sierpniu już pewnie tak - mieszkańcy os. Majowego będą mogli korzystać z nowego parku, jaki od podstaw - czyli na terenie po nieużytkach - powstaje w rejonie ul. Andrzejewskiego i Iwaszkiewicza.

Praca wre. Są układane alejki z kostki brukowej oraz z mineralnej nawierzchni Hansa Grande. Tworzone tzw. bezpieczne place zabaw, a także ustawiane elementy małej architektury, jak np. ławki. Trwa montaż lamp, bo park będzie oświetlony. Poza tym robi się zielono.

- Jest sadzona nowa roślinność: 117 drzew liściastych m.in. klony, buki, brzozy, jarząby, miłorzęby, kasztanowce, lipy, śliwy, 24 drzewa iglaste - sosny, świerki, jodły, ponad 1500 krzewów liściastych, jak choćby berberysy, derenie, forsycje, krzewuszki, tawuły, a także 226 iglastych - jałowców i sosen górskich. Pojawią się jeszcze pnącza i trawy ozdobne. Tych pierwszych 39 różnorodnych gatunków i odmian, a prócz blisko 300 sadzonek traw nie zabraknie 1,7 tysiąca krokusów - przekazuje Centrum Informacji Miasta.

Całość inwestycji pochłonie 2,5 miliona złotych. Co budzi spore kontrowersje. Bowiem miasto znalazło środki na tworzenie nowego zieleńca, od podstaw. Natomiast park Kasprowicza i Żeromskiego wciąż niedoinwestowane muszą doczekać na kompleksową rewitalizację, jakiej przeprowadzenie jest niezbędne dla przetrwania obu tych zabytkowych enklaw zielonych.

(an)

Fot. CIM

Komentarze

Obiektywny
@ Honorat Rzeczywiście Majowe to nie obrzeża, prawie centrum :) Mogą sobie robić i sto takich parczków, ale niech się zajmą w końcu parkiem Żeromskiego w samym centrum. Podczas zlotu żaglowców tysiące osób z całego świata będzie podziwiać jego wątpliwej urody alejki wyglądające jak po bombardowaniu i walczyć z pokonaniem ich bez połamanych nóg. Ale co z tego, będziemy mieli przecież kolejny parczek na obrzeżach z którego pewnie będzie korzystać z kilkadziesiąt osób.
2017-07-05 11:29:55
Srmotnik B. do @obiektywny
Park Żeromskiego to poniemiecki cmentarz. Tak alejki tyczono, aby nie wygrzebać kosci. Jezeli na którejś alejce zapadła się dawna mogiła, to powstał dołek... Ale, nie peniaj!"Przyjdzie walec i wyrówna" jak śpiewał Wojciech M..... A, to musisz wiedzieć, że na Prawobrzeżu tzw. komuna pobudowała "Nowy Szczecin" i obecne władze kontynuują ten świetny pomysł. Stąd bliżej do Polski i nad morze... Mieszka tutaj połowa ludności miasta Szczecin!!!
2017-07-05 11:05:58
Honorat
@ Obiektywny: Gdybyś był naprawdę "obiektywny", to nie żałowałbyś pieniędzy miejskiej kasy na, jak to określiłeś, "parczki na obrzeżach miasta". Majowe to nie obrzeże miasta, spójrz na mapę Szczecina. Mieszczuch ze Śląskiej się odezwał. Czy mieszkańcom Prawobrzeża nic się nie należy? Park na Majowym to nie gruntowna modernizacja, lecz całkiem nowa inwestycja. Przy okazji niech "cicinianin" sprawdzi wszystkie znaczenia słowa "inwestycja", a nie tylko pierwsze z góry!
2017-07-04 17:30:05
cicinianin
Dlaczego tego typu działania nazywa sie inwestycjami? Inwetycje z zasady przynoszą wymierne zyski. Przecież to wydawanie pieniędzy na zbytki. Jest to łatwe wydawanie budżetu i możliwość ogłoszenia sukcesu przez urzędników. Ciekawe jakie będą po
2017-07-04 10:55:14
Obiektywny
Już mnie to zaczyna wkurzać, jak słyszę o kolejnych gruntownie modernizowanych parczkach na obrzeżach miasta. A co ze szpetnym parkiem Żeromskiego w centrum? Znowu mamy podczas zlotu żaglowców najeść się pełno wstydu za kratery na jego krzywych "alejkach"?
2017-07-04 10:03:36
SromotnikBezwstydny
Jest PROBLEM! Ulewne deszcze wskazały, że na dwu alejkach utworzyły się dwa spore jeziorka. Woda stoi tam do dzisiaj(od soboty). Może "mała" korekta projektanta i udałoby się tam wmontować dwie studzienki kanalizacyjne z odprowadzeniem do ulicznej "burzówki"??? To tylko 20-25 mb rury...
2017-07-04 09:57:59
nick
zenek, a myślałeś, że budowa całkiem sporego parku, to 100zł kosztuje? Dom jednorodzinny z wykończeniem może tyle kosztować, a co dopiero park na pół osiedla.
2017-07-04 08:05:39
Honorat
I bardzo dobrze! Prawobrzeżu też coś się należy! A na parki Kasprowicza i Żeromskiego trzeba było przeznaczyć pieniądze wydane na zabetonowanie d. Alei Kwiatowej lub ciągłe udeptywanie piasku na Wyspie Grodzkiej.
2017-07-03 22:40:38
Zenek
Ile 2,5 mln czy dobrze przeczytałem, może to pomyłka?
2017-07-03 20:39:39