poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rewitalizacja i nowe konsultacje

Rewitalizacja i nowe konsultacje

Rewitalizacja i nowe konsultacje
Data publikacji: 2017-08-09 07:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:37
Wywietleń: 838 287413

Pod hasłem „Nowa jakość dla Szczecina” urzędnicy magistratu ogłosili właśnie nowy cykl sierpniowych i wrześniowych konsultacji społecznych, który ma być wstępem do kolejnej już aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji. Te - w założeniu - mają służyć uzupełnieniu i korektom planu działań w rejonach najbardziej zdegradowanych Szczecina, wymagających zagospodarowania, zaadaptowania ich do nowych funkcji, przebudowy tak pod względem technicznym, jak też środowiskowym, społecznym. 

Od 9 sierpnia do 8 września 2017 r. potrwają konsultacje z mieszkańcami Szczecina, których celem jest zebranie ich propozycji, uwag i opinii dotyczących aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin na lata 2017-2023.

- Konsultacje z mieszkańcami zostaną podzielone na dwa etapy – zapowiada Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – W pierwszej kolejności zostanie zaprezentowana diagnoza obecnej sytuacji z uwzględnieniem czynników kluczowych dla procesu rewitalizacji, następnie poprosimy mieszkańców o propozycje działań zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji, jakie ich zdaniem mogłyby przyczynić się do poprawy obecnej sytuacji.

Takie dwie prezentacje wspomnianej diagnozy odbędą się: 9 sierpnia 2017 r. (środa) w godzinach od 17-20 w Miejskiej Bibliotece Publicznej "ProMedia" przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie i 12 sierpnia 2017 r. (sobota) w godz. 12-15 w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym "ŚRODEK" przy ul. Królowej Jadwigi 44B w Szczecinie.

Z powyższym dokumentem pt. Diagnoza czynników i zjawisk kryzysowych oraz zasięgów przestrzennych obszarów zdegradowanych i obszaru rewitalizacji", jaki zostanie przedstawiony w prezentacjach, będzie dostępny na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl i http://wojskapolskiego.szczecin.eu/.

- Zbieranie propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji do nowego projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin na lata 2017-2023 zaplanowane jest od 9 sierpnia do 8 września 2017 r. - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji miasta UM. 

Propozycje będą przyjmowane za pomocą formularza dostępnego na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl i http://wojskapolskiego.szczecin.eu/ i w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin. Dostarczać je można w formie elektronicznej i papierowej, przesyłając na adresy: rewitalizacja@um.szczecin.pl, Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, jak również składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1 lub w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym "ŚRODEK" przy ul. Królowej Jadwigi 44B w Szczecinie. Ponadto zainteresowani będą mogli to zrobić podczas zaplanowanych na ten tydzień prezentacjach w środę i najbliższą w sobotę. 

Informacja o wynikach powyższych konsultacji ma być podana do publicznej wiadomości w terminie 30 dni od daty ich zakończenia na stronie internetowej Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.

(mw)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

Iculenka
Do menelaos - ale masz Ta czesc Bardzo DUZA - ale moglbys chociaz przyjsc na spotkane i pochwalic sie nia - oraz "wyglosic" swoje inne uwagi cenne. O.
2017-08-09 19:55:31
menelaos
A ja mam w doopie wasz formularz.
2017-08-09 13:41:43
Miś na Miarę
A te kwartały norweskie, to gdzie one są tak naprawdę? Dlaczego temat zniknął z mediów? Poza tym spostrzegawczość władzy odklejonej od miasta, którym rzekomo zarządza (eksploatuje?) chwilami śmieszy. Wiem, wiem, jeszcze jedna kadencja by się przydała bo już gniazdeczko umoszczone, fotelik ogrzany...
2017-08-09 10:13:40
Obs.Ryver
Wschodnia,wybrukowana strona ul.ŁUBINOWEJ czekana rewitalizację od XIX wieku!!! Tymczasem, bruk po kawałku zawłaszczany jest przez przyulicznych właścicieli chałupek... Ruch na tej ulicy narasta z każdym rokiem. To główna arteria komunikacyjna Prawobrzeżnych osiedli z Lewobrzeżnym starym Szczecinem...zaniedbana i zapomniana. Przejazdy kolejowe na ul.WIOSENNEJ i POMORSKIEJ to zrujnowane zabytki z poczatków poprzedniego wieku....
2017-08-09 09:12:41
e tam
SBO też miało być mieszkańców, a zrobiono po swojemu.
2017-08-09 08:01:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi