niedziela, 21 stycznia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Rewitalizacja i nowe konsultacje

Rewitalizacja i nowe konsultacje

Rewitalizacja i nowe konsultacje
Data publikacji: 2017-08-09 07:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:37
Wywietleń: 1013 287413

Pod hasłem „Nowa jakość dla Szczecina” urzędnicy magistratu ogłosili właśnie nowy cykl sierpniowych i wrześniowych konsultacji społecznych, który ma być wstępem do kolejnej już aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji. Te - w założeniu - mają służyć uzupełnieniu i korektom planu działań w rejonach najbardziej zdegradowanych Szczecina, wymagających zagospodarowania, zaadaptowania ich do nowych funkcji, przebudowy tak pod względem technicznym, jak też środowiskowym, społecznym. 

Od 9 sierpnia do 8 września 2017 r. potrwają konsultacje z mieszkańcami Szczecina, których celem jest zebranie ich propozycji, uwag i opinii dotyczących aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin na lata 2017-2023.

- Konsultacje z mieszkańcami zostaną podzielone na dwa etapy – zapowiada Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – W pierwszej kolejności zostanie zaprezentowana diagnoza obecnej sytuacji z uwzględnieniem czynników kluczowych dla procesu rewitalizacji, następnie poprosimy mieszkańców o propozycje działań zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji, jakie ich zdaniem mogłyby przyczynić się do poprawy obecnej sytuacji.

Takie dwie prezentacje wspomnianej diagnozy odbędą się: 9 sierpnia 2017 r. (środa) w godzinach od 17-20 w Miejskiej Bibliotece Publicznej "ProMedia" przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie i 12 sierpnia 2017 r. (sobota) w godz. 12-15 w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym "ŚRODEK" przy ul. Królowej Jadwigi 44B w Szczecinie.

Z powyższym dokumentem pt. Diagnoza czynników i zjawisk kryzysowych oraz zasięgów przestrzennych obszarów zdegradowanych i obszaru rewitalizacji", jaki zostanie przedstawiony w prezentacjach, będzie dostępny na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl i http://wojskapolskiego.szczecin.eu/.

- Zbieranie propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych zlokalizowanych na obszarze rewitalizacji do nowego projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Szczecin na lata 2017-2023 zaplanowane jest od 9 sierpnia do 8 września 2017 r. - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji miasta UM. 

Propozycje będą przyjmowane za pomocą formularza dostępnego na stronach internetowych Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl i http://wojskapolskiego.szczecin.eu/ i w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin. Dostarczać je można w formie elektronicznej i papierowej, przesyłając na adresy: rewitalizacja@um.szczecin.pl, Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin, jak również składać w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1 lub w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym "ŚRODEK" przy ul. Królowej Jadwigi 44B w Szczecinie. Ponadto zainteresowani będą mogli to zrobić podczas zaplanowanych na ten tydzień prezentacjach w środę i najbliższą w sobotę. 

Informacja o wynikach powyższych konsultacji ma być podana do publicznej wiadomości w terminie 30 dni od daty ich zakończenia na stronie internetowej Urzędu Miasta Szczecin: http://konsultuj.szczecin.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin.

(mw)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

Iculenka
Do menelaos - ale masz Ta czesc Bardzo DUZA - ale moglbys chociaz przyjsc na spotkane i pochwalic sie nia - oraz "wyglosic" swoje inne uwagi cenne. O.
2017-08-09 19:55:31
menelaos
A ja mam w doopie wasz formularz.
2017-08-09 13:41:43
Miś na Miarę
A te kwartały norweskie, to gdzie one są tak naprawdę? Dlaczego temat zniknął z mediów? Poza tym spostrzegawczość władzy odklejonej od miasta, którym rzekomo zarządza (eksploatuje?) chwilami śmieszy. Wiem, wiem, jeszcze jedna kadencja by się przydała bo już gniazdeczko umoszczone, fotelik ogrzany...
2017-08-09 10:13:40
Obs.Ryver
Wschodnia,wybrukowana strona ul.ŁUBINOWEJ czekana rewitalizację od XIX wieku!!! Tymczasem, bruk po kawałku zawłaszczany jest przez przyulicznych właścicieli chałupek... Ruch na tej ulicy narasta z każdym rokiem. To główna arteria komunikacyjna Prawobrzeżnych osiedli z Lewobrzeżnym starym Szczecinem...zaniedbana i zapomniana. Przejazdy kolejowe na ul.WIOSENNEJ i POMORSKIEJ to zrujnowane zabytki z poczatków poprzedniego wieku....
2017-08-09 09:12:41
e tam
SBO też miało być mieszkańców, a zrobiono po swojemu.
2017-08-09 08:01:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Bicie rekordu w spinningu rowerowym
Światełko do nieba 2018
Wielkie granie na Łasztowni
Poprzedni Następny
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy