niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Rektor US stawia sobie cele

Rektor US stawia sobie cele

Rektor US stawia sobie cele
Data publikacji: 2016-04-15 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:41
Wywietleń: 814 128251

Większe umiędzynarodowienie uczelnie, uruchomienie interdyscyplinarnych studiów humanistycznych, dokończenie przebudowy kampusu przy al. Piastów - między innymi takie cele stawia sobie prof. Edward Włodarczyk, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego wybrany właśnie na drugą kadencję. Będzie ją pełnił do 2020 roku.

- Chcemy uruchomić kilka kierunków studiów w języku obcym, pod koniec mojej drugiej kadencji powinno być ich 10 - zapowiadał na powyborczej konferencji prasowej. - Musimy poprawić zarządzanie uczelnią. To nie tylko problem Uniwersytetu Szczecińskiego. Cały system jest przebiurokratyzowany, mamy za dużo zbędnych uregulowań. Ważna jest także stabilność finansowa. W ostatnich latach utrzymywaliśmy ją, uczelnia nie generowała deficytu, zachowujemy płynność finansową.

Rektor mówił także o konieczności podniesienia jakości badań naukowych. Elementem tego procesu ma być nabywanie pełnych praw naukowych przez kolejne jednostki. To - oraz umiędzynarodowienie - ma sprawić, że uczelnia będzie pięła się w górę w rankingach szkół wyższych, w których na razie zajmuje niezbyt imponujące pozycje. Zwrócił uwagę na to, że trzeba przystosowywać kolejne obiekty przejmowane przez US do potrzeb dydaktycznych.

- Pod koniec mojej kadencji kampus przy al. Piastów ma być perełką architektoniczną Szczecina - stwierdził.©℗

(as)

Fot. R. Stachnik.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego" oraz e-wydaniu z dn. 18.04.2016 r.

 

Komentarze

Czytelnik
"Rektor stawia sobie cele..." na Kaszubskiej.
2016-04-16 08:32:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi