środa, 18 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > REGATY. Szalone śniadanie na Shabab Oman II

REGATY. Szalone śniadanie na Shabab Oman II

REGATY. Szalone śniadanie na Shabab Oman II
Data publikacji: 2017-08-06 13:20
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:37
Wywietleń: 1236 287127

Shabab Oman II to jedna z najatrakcyjniejszych jednostek tegorocznego finału regat. Nie dość, że prezentuje się wyśmienicie, to załoga zapewnia wszystkim mnóstwo atrakcji. W niedzielę rano zorganizowała na pokładzie śniadanie.

Blisko setka gości – przede wszystkim załogantów innych żaglowców  w kilkuosobowych grupach, usiadła na rozłożonych na pokładzie dywanach. W każdej grupie znajdował się przedstawiciel gospodarzy, który opowiadał na temat tradycyjnych potraw, które tego dnia oferowali. Po tym, jak członkowie jednostki Shabab Oman II przynieśli na tacach jedzenie – rozpoczęła się uczta.

Na środku tacy ułożone były naleśniki – dookoła rozłożony farsz, m.in. z jajek, kiełbasy w lokalnej w ormiańskiej przyprawie. Sztućcami były… ręce. Naleśniki przez każdego z osobna, po wzięciu ze stert, nadziewane były według własnego uznania.

Po uczcie zaplanowano niespodziankę. Orkiestra złożona z członków załogi zagrała lokalne utwory. Były kobzy, mnóstwo bębnów. Pozostali tańczyli i śpiewali. Po chwili porwali do tego samego niemal wszystkich zaproszonych gości. Szaleństwo na pokładzie trwało blisko 20 minut. Po wszystkim orkiestra zeszła z pokładu na brzeg i wystąpiła dla turystów porywając ponownie do tańca zarówno młodsze osoby, jak i starsze.

Fot. materiały organizatora

Komentarze

podoba mnie się to ;)
schab na śniadanie, na arabskim żaglowcu.
2017-08-08 11:30:10
iron
"ormiańskiej potrawie" to nie ormianie tylko arabowie... czy dania była z Armenii, czy Omanu?
2017-08-06 16:19:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi