piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > REGATY. Pod okiem mistrzyni

REGATY. Pod okiem mistrzyni

REGATY. Pod okiem mistrzyni
Data publikacji: 2017-08-05 07:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:37
Wywietleń: 515 286673

Podczas wielkiego święta żeglarstwa w Szczecinie nie może zabraknąć spotkania z wybitną szczecińską żeglarką. Mieszkańcy i turyści 5 i 6 sierpnia będą mieli okazję spotkać się z Agnieszką Skrzypulec – świeżo upieczoną mistrzynią świata.

Ambasadorka Szczecina, Agnieszka Skrzypulec, wraz ze swoją załogantką Irminą Mrózek-Gliszczyńską tworzą załogę w klasie 470. Dziewczyny, po wielu sukcesach na Igrzyskach Olimpijskich, w regatach Pucharu Świata i Europy osiągnęły największy sukces w swojej karierze. W połowie lipca tego roku zdobyły zloty medal mistrzostw świata. Jest to zarazem historyczny, największy sukces polskiego żeglarstwa w tej prestiżowej olimpijskiej klasie regatowej.

W sobotę i niedzielę (5 i 6 sierpnia) w namiocie TT-Line w Strefie Namiotów Sferycznych na Łasztowni zaplanowano sporo atrakcji i aktywności, w których udział weźmie również Agnieszka Skrzypulec. Dla dzieci w wieku 7-14 lat przygotowana zostanie Akademia Żeglarska. Dzieci pod okiem mistrzyń uczyć się będą podstaw sztuki żeglarskiej. Dowiedzą się, jak poprawnie wiązać węzły i będą mogły wziąć udział w różnorodnych konkursach. 

Odwiedzający namiot będą mieli również okazję porozmawiać z Agnieszką i dowiedzieć się, np. jakie emocje towarzyszyły jej zdobywając tytuł mistrzyni świata. Będzie to również okazja do zdobycia autografu czy zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Agnieszka Skrzypulec jest ambasadorką marki TT-Line oraz projektu Cross The Line. Więcej informacji na: http://crosstheline.info/

Żeglarka jest także laureatką tegorocznych Nagród Żeglarskich Szczecina w kategorii Regatowiec Roku – Nagroda im. kpt. Kazimierza Kuby Jaworskiego.

(k)

Na zdjęciu: W strefie namiotów na Łasztowni zaplanowano sporo atrakcji i aktywności, w których udział weźmie również Agnieszka Skrzypulec.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi