sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > REGATY. Morskie stowarzyszenia zapraszają

REGATY. Morskie stowarzyszenia zapraszają

REGATY. Morskie stowarzyszenia zapraszają
Data publikacji: 2017-08-05 09:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:37
Wywietleń: 896 286665

Szczecińskie stowarzyszenia morskie zapraszają na wydarzenia towarzyszące finałowi regat The Tall Ships Races. Większość z nich odbędzie się w sobotę (5 sierpnia) na Łasztowni – na skwerze Kapitanów i w Starej Rzeźni.

Pierwszym i szczególnie ważnym dla morskich środowisk wydarzeniem będzie odwiedzenie Cmentarza Centralnego: w sobotę o godz. 12, przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza”, zostaną złożone wieńce.

Później, o godz. 14.30, na skwerze Kapitanów na Łasztowni (obok Starej Rzeźni) nastąpi odsłonięcie pamiątkowej kraty PŻM. To inicjatywa kpt. ż.w. Włodzimierza Grycnera.

Również w pobliżu Starej Rzeźni, na godz. 14.50, zaplanowano wypuszczenie gołębi. Współorganizatorem tego wydarzenia, podobnie jak podczas ubiegłorocznych Dni Morza, jest kpt. ż.w. Mirosław Folta z Polskiej Żeglugi Morskiej.

O godz. 15 w sali Iluzjon w budynku Starej Rzeźni odbędzie się spotkanie integracyjne środowiska morskiego Szczecina z zaproszonymi osobami i przedstawicielami załóg jednostek pływających. Tematem przewodnim będzie „70-lecie Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim”.

W niedzielę (6 sierpnia) – o godz. 12 w bazylice archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie – odprawiona zostanie msza św. „Za tych, co na morzu”. 

(ek)

Na zdjęciu: Tak było w zeszłym roku...

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi