czwartek, 14 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Reforma oświaty i protesty

Reforma oświaty i protesty

Reforma oświaty i protesty
Data publikacji: 2017-01-20 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:08
Wywietleń: 721 204600

Pracownicy placówek oświatowych od 12 stycznia są w sporze zbiorowym z pracodawcami. Skutkiem sporu mogłoby być rokowanie. Jeśli zaś nie dojdzie ono do skutku, każda szkoła przeprowadzi referendum w sprawie przystąpienia do strajku. Nie będzie on strajkiem ostrzegawczym, ale będzie polegał na co najmniej jednodniowym całkowitym powstrzymaniu się od pracy.

Elżbieta KUBERA

Fot. Robert STACHNIK

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W E-WYDANIUCYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 20.01.2017 R.

Komentarze

@Popieram protest nauczycieli
Cała ta reforma to działnia na rzecz poprawy kształcenia młodzieży poprzez przywrócenie ośmioklasowej szkoły podstawowej, czteroletniego liceum, likwidację nieudanych gimnazjów i zmiany (odtworzenie) w szkolnictwie zawodowym. Polacy poparli tą reform w w wyborach parlamentarnych w 2015 roku i teraz oczekują jej szybkiej realizacji. Nauczyciele, którzy mają odrębne zdanie są zaproszeni do skorzystania z możliwości jakie daje wolny rynek pracy. Zarówno w Polsce jak i za granicą. Nie ma obowiązku być nauczycielem np. w "znienawidzonej" ośmioklasowej podstawówce. Brać kredyt i zmieniać zawód jak uczył wasz prezydent. Stołki dyrektorskie nie mają tu nic do rzeczy.Nie o nie chodzi w tej reformie.
2017-01-22 21:13:32
nie wszyscy sa w sporze zbiorowym
Nie wszyscy są członkami znp i nie wszyscy są przez nich reprezentowani. Osobiście uważam że znp działa na szkodę pracowników w tym nauczycieli, zachowując się w taki sposób. Wiele osób nie popiera tego co robi związek i nie ma zamiaru brać udziału w tym ich strajku. Tym samym proszę nie pisać o wszystkich pracownikach bo to nie prawda.
2017-01-21 07:21:37
Szkolna w-PiS-anka,
Nie wciskajcie dzisiejszej mlodziezy wiecej "Klamstw"... o Komunie i PO-stkomunie, to i Wam sie SZYBKO POPRAWI ! PO-nadto pytanie: a z jakiego Partyjnego nadania... byli Dyrektorzy i Rektorzy Szkol i Uczelni w latach 1945-2015 - prosze i to rowniez PO-wymieniac...!!
2017-01-21 01:47:02
dyrektorzy mają być fachowcami
a nie z partyjnego nadania
2017-01-20 23:55:06
Proszę mi to wytłumaczyć
Nie rozumiem, dlaczego PIS miałby obsadzać stanowiska Dyrektorów Szkół cudzymi ludźmi, skoro za PO obsadzano je ludźmi PlatOby [PO] ? Pamiętajmy, że dyrektor szkoły zarabia brutto min. 5.500,- a to nie w kij dmuchał, a Główna Księgowa w Szkole podstawowej to przekąska w kwocie 4.200,- zł minimum brutto. Więc dlaczego PIS miałby karmić obce ideologicznie kadry ?
2017-01-20 23:02:26
Nauczyciel
Do roboty lenie!
2017-01-20 21:38:55
Popieram protest nauczycieli
Cała ta reforma to przykrywka dla obsadzania przez PIS stanowisk dyrektorskich w szkołach swoimi ludźmi, a odbywa się to kosztem naszych dzieci.
2017-01-20 20:45:21