środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Recydywista na zapleczu

Recydywista na zapleczu

Recydywista na zapleczu
Data publikacji: 2017-08-30 15:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-31 09:02
Wywietleń: 625 290206

Policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzieże z zapleczy sklepów spożywczych znajdujących się w centrum miasta. Sprawcą okazał się recydywista, w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

W lipcu i sierpniu 2017 r. do Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście wpłynęły zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy z sklepowego sejfu w kwocie blisko 6 tys zł oraz kradzieży pieniędzy ze sklepu spożywczego w centrum miasta, gdzie skradziono ok. tysiąca zł.

- Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że sposób działania, a także zabezpieczone ślady w miejscach zdarzenia dotyczą tego samego sprawcy. Kolejne analizy zebranych danych doprowadziły do wytypowania mężczyzny i zatrzymania go w kilka dni po drugim zdarzeniu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Szczecina. Przyznał się do włamania i kradzieży z sejfu ze sklepu spożywczego i zaboru pieniędzy z biurka znajdującego się na zapleczu. Policjanci przeszukali mieszkanie, które wynajmował. Ujawniono w nim dokumenty na różne nazwiska, które mogły posłużyć do innych przestępstw - informuje podkom. Mirosława Rudzińska z KWP Szczecin.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty, jeden za kradzież z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności oraz kradzieży, za co grozi do pięciu lat więzienia Obydwa zarzuty przedstawiono podejrzanemu w warunkach recydywy, co powoduje zaostrzenie konsekwencji o połowę od górnej granicy ustawowego zagrożenia. Teraz policjanci ze Śródmieścia ustalają czy 34-latek nie popełnił innych przestępstw. Mężczyzna został osadzony w areszcie, ponieważ miał do odbycia karę pozbawienia wolności.

(dar)

Fot. Archiwum

Komentarze

,
Po co takiego ciągle łapać i wsadzać do więzienia za kolejne wyroki, przecież to będzie zabawa do końca jego życia - a ile ludzi jeszcze ucierpi. Powinno się rozwiązać problem raz na zawsze.
2017-08-31 08:55:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi