piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ratunek w ostatniej chwili

Ratunek w ostatniej chwili

Ratunek w ostatniej chwili
Data publikacji: 2017-08-16 17:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-17 11:27
Wywietleń: 1348 288525

Maleńka psina - potwornie zaniedbana i wychudzona - przez kilka dni była zamknięta w jednym z mieszkań na szczecińskim Golęcinie. Samotna, bez dostępu do wody i jedzenia, skomlała o ratunek. Na szczęście, lokatorzy sąsiednich mieszkań nie pozostali obojętni: wezwali pomoc. Nie wiadomo, gdzie przepadła właścicielka psiny. Teraz jest poszukiwana przez policję.

Lokatorki jednego z mieszkań w bloku nikt nie widział od niemal dwóch tygodni. W tym czasie zza drzwi jej mieszkania dochodziło rozpaczliwe zawodzenie psa. Kobieta nie otwierała, więc podejrzewano, że ma kłopoty. Dlatego sąsiedzi o sprawie zaalarmowali policję. Ratunek dotarł dosłownie w ostatniej chwili.

Policjant, korzystając z asysty strażaków, wszedł do mieszkania przez uchylone okno. Nie zastał lokatorki, a tylko przerażoną zaniedbaną psinę.

- Była wychudzona. Skóra i kości: żebra oraz kości biodrowe były wyraźnie widoczne. W mieszkaniu nie było ani jedzenia, ani wody. Wokół - tylko odchody. Policjant od razu podał psinie wodę, a że jest przewodnikiem psa służbowego, miał przy sobie niewielki zapas karmy. Jak szybko zniknęło pożywienie, to najlepiej świadczy, jak bardzo spragnione i wygłodzone było zwierzę - akcję ratunkową relacjonowała podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego KWP w Szczecinie.

Psina została przekazana pod opiekę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Natomiast miejsce pobytu jej pani pozostaje nieznane.

- Sprawa trafiła do Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, gdzie jest prowadzone postępowanie wyjaśniające. Jeżeli okaże się, że kobieta lekkomyślnie pozostawiła zwierzę bez dostępu do wody i jedzenia, odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności - doprecyzowała podkom. Mirosława Rudzińska.

(an)

Fot. KWP

Trwają poszukiwania kobiety, która pozostawiła w zamkniętym mieszkaniu - na co najmniej kilka dni bez dostępu do wody i jedzenia - tę psinę (na zdjęciu). Ktokolwiek zna miejsce jej pobytu, jest proszony o kontakt z Komisariatem Policji Szczecin Nad Odrą, gdzie jest prowadzone postępowanie wyjaśniające w tej sprawie, czyli w kierunku znęcania się nad zwierzęciem.

Ratunek w ostatniej chwili Ratunek w ostatniej chwili

Komentarze

Kwaz
Wlascicielke zamknac w takich samych warunkach na taki sam okres, bo to nie czlowiek jest.
2017-08-17 10:28:04
A może
A może ją ktoś zaciukał? Nikt o tym nie pomyślał?
2017-08-16 20:34:53
cap kościelny
Katolicki kraj - katolickie obyczaje!
2017-08-16 18:46:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny