wtorek, 26 września 2017.
Strona główna > Wiadomości > Ratownik z kolegą zatrzymali pijanego kierowcę

Ratownik z kolegą zatrzymali pijanego kierowcę

Ratownik z kolegą zatrzymali pijanego kierowcę
Data publikacji: 2016-01-22 18:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:34
Wywietleń: 200 108278

Ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz jego kolega ujęli nietrzeźwego kierowcę. Postawa obu mężczyzn być może zapobiegła tragedii na drodze.

Do wydarzenia doszło na drodze krajowej nr 3 na prawobrzeżu Świnoujścia. Mężczyźni zareagowali, kiedy zauważyli, że jadący przed nimi opel wykonuje niebezpieczne manewry, jedzie całą szerokością jezdni i ścina zakręty. Widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz jadący z nim kolega zaczęli nadawać sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania. Siedzący za kierownicą opla nie reagował, a nawet przyspieszał. Na rondzie przed wjazdem do Świnoujścia kierujący oplem gwałtownie skręcił w prawo, w rezultacie czego wjechał w tzw. "ślepą uliczkę". Jadący za nim świadkowie natychmiast zajechali mu drogę, a kiedy mężczyzna próbował cofnąć, uderzył w woprowskiego Isuzu.

Ratownik WOPR-u natychmiast wysiadł z pojazdu, wyjął ze stacyjki kluczyki i wyciągnął kierowcę z samochodu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie przekazał policjantom.  Pijany pirat drogowy po wyjściu z samochodu zachowywał się agresywnie, miał problemy z utrzymaniem równowagi i bełkotał. Ostatecznie – trafił w ręce policji. Mieszkaniec Świnoujścia odmówił badania alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, dlatego został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew. 

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 38-latek w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Dziś usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio skazanym za to samo przestępstwo. 38-letni świnoujścianin przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za przestępstwo, jakiego się dopuścił grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara finansowa w wysokości 10.000 zł. Mężczyzna odpowie dodatkowo przed sądem za kierowanie bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji.

BaT

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje