niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Radna na tropie winnych

Radna na tropie winnych

Radna na tropie winnych
Data publikacji: 2017-04-03 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:25
Wywietleń: 3143 232396

- Budowa mariny na Wyspie Grodzkiej to przykład braku kompetencji oraz zachowania właściwych procedur przy realizacji inwestycji miejskich. Działania te doprowadziły, moim zdaniem, do katastrofy budowlanej. Miasto od początku wiedziało o takiej ewentualności i umyślnie się na nią godziło - mówi Małgorzata Jacyna - Witt, radna miejska (niezrzesz.)

W ubiegłym miesiącu złożyła do Prokuratora Okręgowego wniosek o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania przygotowawczego w zakresie nieprawidłowości przy przygotowaniu i przeprowadzeniu inwestycji - budowy mariny na Wyspie Grodzkiej a także o podejrzeniu niedopełnienia obowiązków oraz działania na szkodę interesu publicznego przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

- Jako radna RM zrobiłam wszystko, aby uniemożliwić realizację inwestycji niezgodnie z prawem. Obecnie zobowiązuję się, że zrobię wszystko, aby wyjaśnić kto personalnie jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuację, która doprowadziła do katastrofy budowlanej oraz do przykładnego ukarania winnych - deklaruje Jacyna-Witt.


(dar)

Na zdjęciu: M. Jacyna-Witt składa deklaracje na Wyspie Grodzkiej

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Pytanie
A dlaczego składa te deklaracje jakiemuś nieznanemu panu? To jest para?
2017-04-04 12:44:29
Axa
To Krzystek jeszcze na wolności?
2017-04-04 11:30:40
marianna
Jadę szybkim tramwajem 10 na godzinę, w mej głowie tylko chęć przycumowania żaglówki do tonącej mariny, a nóż zatonie i będzie odszkodowanie. Moja wodna bestia zwie sie fryga.
2017-04-04 10:34:50
Pacyna-Kitt
My tą mariną otwieramy oczy niedowiarkom ;)
2017-04-04 10:07:27
Zen
Kobieto kłótliwa, każdy, kto z Tobą choć przez chwilę rozmawiał, przez myśl mu nie przejdzie głosowanie na Ciebie. Zamiana Krzystka na Jacyne to nawet nie z deszczu pod rynnę, to skok do basenu w wyjściowym ciuchu...
2017-04-04 08:20:53
Elektorat
Kobieto nie osmieszaj się. Ile zlozylas odniesień do prokuratury? Ktore okazalo sie skuteczne? Żadne!!! Za zaczela baba kampanie wyborcza i zacznie pluć jadem
2017-04-04 07:01:41
wybory tuż
Na koniec powinien być jeszcze apel: "Głosujcie na mnie. Kandydatka na prezydenta Szczecina".
2017-04-04 06:57:59
Nad morze !
Brawo Pani Prezydent MJW ! - róbmy swoje - tak myśli bardzo dużo ludzi ze Szczecina. Dosyć bajerantów z Brukseli. Daliśmy się nabrać na "Fiuting Garden" i na "Łasztownię". Mało kto wie co to słowo znaczy. Fakt, że są to tereny do zagospodarowania ale przestańcie z tą "sztuką" bo gdzie jak gdzie ale w miejscu gdzie zabijano bydło rzeźne trudno o "sztukę". Tereny te bardzo długo były pod zarządem [sovietów]-Armii Radzieckiej i nawet wojewoda Borkowicz alias Berkowitz nie miał tam wglądu - kto wie co tam się działo? Myślę, że powinny to pozostać tereny przemysłowe, składy, firmy spedycyjne itp. A rekreacja i sztuka zawsze znajdzie sobie odpowiednie miejsce. Jesteśmy w strefie "Zapschengen" i możemy podróżować do Buenos Aires jak śpiewała Pokora z Majdanu. W każdym razie w Szczecinie się pracuje, ale na pewno nie spędza się tu urlopu. A mądry Szczecinianin na Dni Morza, wyjeżdża - Nad Morze!
2017-04-03 23:43:23
Tutejszy
Inwestycje Piotra Krzystka: Park Wodny, Cmentarz na Bronowickiej, Złoty Szlak, Szybki Tramwaj, Wyspa Grodzka będą pośmiewiskiem dla kolejnych pokoleń Szczecinian. O ile kogoś śmieszą odziedziczone zadłużenie.
2017-04-03 21:58:58
Konstytucja głupcze
@Sukcesy : ustawę samorządową ...
2017-04-03 21:14:41
mieszkaniec
@obserwator jakbys mial taką oborę to bys z biedy wyszedł, nie tylko umysłowej ,widać staly opłacany komentator ,dzieki Pani Laurze Łasztownia odżyła i pownienes sie jej kłaniac w pas, nie to co za Jurczyka gdzie przez 8 lat jedyna inwestycja to Galaxy w centrum miasta, gdzie w nornalnych miasta nad taka galeria jest biurowiec, no ale nie u nas ,przynajmniej wtedy, ale to juz dluzsza ksiazka do pisania na temat najgorszych kilku lat w historii tego miasta po 89,a, brak słow poprostu ,no ale tak konczy sie brak udzialu w wyborach ,podobny efekt mamy do dzis od listopada 2015.
2017-04-03 21:13:44
nx
a pisowski aparatczyk Kądziołka "zszedł ze sceny niepokonany"
2017-04-03 21:10:14
Sukcesy
Widzę, że pracownicy p. Prezydenta "czujni - zwarci - gotowi" Krzystek najlepszym prezydentem, no wolne żarty. No fakt tolszypy z frekwencją liczoną w miliony i pyromedżiki to wieeelki sukces oczywiście na miarę jego możliwości!!!!
2017-04-03 21:09:19
3q243-432-4-932-493 9
Krzystek płakał jak to czytał lol , widac inwazja opłacanych trolli także tutaj nastapiła ,jak oni to zlecaja ?tak jak w przekazie dnia ?pewnie tak, dana godzina, link i jedziemy,a jak tam sklepik z oknami w samym centrum miasta posrod zabytkowych budynkow,co ciekawe wiele lat obok tez byl albo i jest salon gier z jednorekimi bandydtami,ciekawe czy jeszcze istnieje,jakos interpelacji w tej sprawie brak :((((,a firma bedzie wstawiac okna do lodzi podwodnych ktore u nas maja byc produkowane hahahha to najwiekszy zart ostatnich lat,moze jutro promy kosmiczne ???
2017-04-03 21:09:14
lllllllllllllllllllllllll
Ciekawe gdzie zaparkowała-obok na bulwarze jak nocna jazda? hahhaha , bo przeciez tramwajem tam nie dojechała -to dla plebsu transport a nie dla "bizmesmenow"jak mawiajo w tramwajo.
2017-04-03 20:56:08
;)))((((
Hahaha ,ciekawe jak nazywa się brak kompetencji ,wykształcenia i doświadczenia do zasiadania w zarzadzie/radzie nadzorczej Stoczni Remontowej Gryfia,ekspertka od palowania gruntu ;-) ,a z ciekawszych rzeczy tej Pani nie ma nawet w wikipedii, czyzby nikt nie chciał o niej pisac ... jest za to w nonsensopedii ;-),a i do tego trzeba doliczyc 15 lat zasiadania w radzie miasta Szczecin-co oczywiscie nie ma sie nijak do nowej chorej ustawy o ograniczeniu kadencyjnosci samorzadu.Krzystek jest jaki jest ale to najlepszy prezydent od 89 r w tym miescie, a jesli by ta Pani została prezydentem to juz byłaby porażka totalna, w sumie 2 czy 3 razy już przegrała ale walczy nadal, apel do włodarzy Pisu-kazdy tylko nie Pani radna .... ciekawe jak tam salon znanego dealera samochodowego i dalsza legitymizacja szyldozy ala pl.rodła dla pseudo przedsiebiorców lomardowych ;-)
2017-04-03 20:53:38
obserwator
Ciekawe co na to Pani Laura Hołowacz- właścicielka Starej Obory- inicjatorka odbudowy Lasztowni do której przylega na marina.Pani Laura H powinna razem z Panią Pacynką Witt oprotestować tą inwestycję.
2017-04-03 20:40:16
miki
Pani radna przez wiele lat blokowała rozbudową salonu dealera aut, gdyż mieszka obok na Wierzbowej i sobie nie życzy firm pod władnym nosem. Ot, taka ciekawostka, jak radna chce, by się rozwijały firmy w Szczecinie.
2017-04-03 20:21:07
Sukcesy
Tzw. "szybki tramwaj", teraz "marina", co by tu jeszcze spieprzyć Panie Prezydencie.
2017-04-03 20:10:35