sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Puściła przedsiębiorcę w skarpetach

Puściła przedsiębiorcę w skarpetach

Puściła przedsiębiorcę w skarpetach
Data publikacji: 2015-07-20 11:14
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:19
Wywietleń: 410 3200

Cedynia. Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz wypowiedziała umowę dzierżawy spółce ABJ, która od 2013 r. zarządza gminnym targowiskiem w Osinowie Dolnym. Ta decyzja oznacza, że gmina z chwilą uprawomocnienia się wypowiedzenia przejmie zmodernizowane za prywatne pieniądze targowisko. Główny udziałowiec firmy ABJ straci w tym momencie nakłady o wartości około 1,7 mln zł. Jeden z byłych udziałowców spółki sprawę kwituje dosadnie: burmistrz puściła przedsiębiorcę w skarpetach. Na dodatek nie miała podstaw do wypowiedzenia umowy. B. Kotowicz ma jednak inne zdanie. 


Burmistrz Cedyni wypowiedziała umowę dzierżawy gminnego targowiska w Osinowie Dolnym. Pismo do spółki ABJ wysłane zostało tydzień temu. Jednak – jak wynika z naszych informacji – nie dotarło jeszcze do adresata. 
Fakt wysłania wypowiedzenia potwierdziła jednak sama burmistrz.


– Powodem wypowiedzenia było to, że dzierżawca nie wywiązywał się z zapisów umowy – powiedziała G. Kotowicz. – Chodzi konkretnie o nieterminowe płatności, o niedostateczne wywiązywanie się z planów inwestycyjnych oraz brak polisy ubezpieczeniowej.


Pani burmistrz nie była skora do rozmowy na temat wypowiedzenia. Na szczegółową rozmowę zaprosiła nas do swojego gabinetu w Cedyni. 


Dla byłego udziałowca spółki ABJ, która w 2013 r. wygrała przetarg na dzierżawę gminnego targowiska (prowadzonego wcześniej przez 20 lat przez Canpol) Bogdana Zielińskiego decyzja burmistrz G. Kotowicz jest szokująco krzywdząca dla przedsiębiorcy.

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 30 czerwca 2015 roku.

Podpis:

Zbigniew Siatka i Janusz Nazimek, wspólnicy, którzy bezskutecznie od dwóch lat próbują zbudować pierwsze nowoczesne targowisko w Osinowie Dolnym. Dziwnym trafem napotykają na same przeszkody.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską