niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przyznał się do podpalenia warsztatów (akt.)

Przyznał się do podpalenia warsztatów (akt.)

Przyznał się do podpalenia warsztatów (akt.)
Data publikacji: 2015-08-07 09:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:09
Wywietleń: 1970 8483

Na policję zgłosił się w czwartek mężczyzna, który przyznał się do podpalenia pustostanów u zbiegu al. Piastów i ul. Narutowicza w Szczecinie. Dziś będzie przesłuchiwany.

Straż do pożaru została wezwana w czwartek o godz. 20.10. Na miejsce dotarło 11 zastępów, trzy wozy policyjne, karetka pogotowia i straż miejska. Choć ogień szybko się rozprzestrzeniał, opanowano go w 22 minuty. Trzeba było chronić również sąsiednie budynki.

- Otrzymaliśmy informacje od policji, że zatrzymali podpalacza, który twierdzi, że na terenie tych pustostanów mogą być ludzie - mówi st. kpt. Piotr Tuzimek, rzecznik Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Szczecinie. - Większość naszych działań, do północy, polegała na przeszukiwaniach pogorzeliska. Zrobiliśmy to siedmiokrotnie, ale nikogo nie znaleźliśmy.

W trakcie przeszukiwań terenu ucierpiał jedn ze strażaków. Wpadł do niezabezpieczonej studzienki - prawdopodobnie ktoś ukradł jej pokrywę. Poczuł się źle, karetka zabrała go do szpitala.

- Badania nie wykazały istotnych obrażeń - mówi rzecznik strażaków.

Policja potwierdza, że zatrzymano mężczyznę, który może być podpalaczem.

- Sam przyszedł do komisariatu i powiedział, że to on podłożył ogień - mówi Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Dziś prowadzone są czynności, będzie przesłuchiwany.

Spłonęły pustostany o powierzchni 350 m kw. Straty oszacowano na ok. 50 tys. zł.

***

Mężczyzna, który przyznał się do podłożenia ognia to 44-letni bezdomny. Policja sprawdza czy faktycznie ma związek z podpaleniem.

- Prawdopodobnie w sobotę prokurator podejmie decyzję co do kwalifikacji prawnej i ewentualnego zarzutu - mówi asp. Mirosława Rudzińska z KWP. Za podpalenie może grozić do 10 lat pozbawiania wolności.

(gan)

 Zobacz więcej zdjęć i filmy

Komentarze

Jan
"joł bedzie deweloper jakiś miał teren" , a bezdomny przez 10 lat dach nad głową, wikt i opierunek.
2015-08-07 13:14:28
pikolo
Teren, na którym wybuchł pożar nie należy do ZUT. Swego czasu Uczelnia otrzymywała... upomnienia od Straży Miejskiej aby uprzątnąć ten teren, ale okazało się że należy on do miasta. Monity ze SM ustały, a bajzel pozostał.
2015-08-07 11:08:36
Kto wie...??
A moze Cwaniaki od "lewego biznesu" znalezli jakiegos "nurka spod mostu" by wykonal za Nich "czarna robote"... za pare zlotych na kilka piw czy 1,0 litra wodki ? A jeszcze gorzej bedzie, jesli ktorys z bez-Radnych PO-litykow okaze sie w to wmieszany ??
2015-08-07 09:28:24
jonatan
Bo już najwyższy czas aby zagospodarować cały ten kwartał. Mam nadzieję, że miasto nie wyda zgody na byle jaką zabudowę kilku deweloperom. Dzisiaj ten kwartał, w samym centrum Szczecina ma kilku właścicieli, między innymi ZUT. Miasto powinno zadbać o scalenie gruntów i pomóc w sprzedaży całego kwartału, tak aby został on spójnie architektonicznie zabudowany. Jeśli sprzedaż zacznie się po kawałku, to powstaną kolejne koszmarki ni jak mające się do klasycznej, przedwojennej zabudowy centrum Szczecina. Najwyższy już czas aby miejski architekt zajął się tym terenem!
2015-08-07 09:10:34
joł
bedzie deweloper jakiś miał teren
2015-08-07 07:40:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy