sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Przystanek w kwiatach

Przystanek w kwiatach

Przystanek w kwiatach
Data publikacji: 2017-06-06 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:32
Wywietleń: 236 266795

Gdzie? W Szczecinie! Pierwszy przystanek, na którego barierkach pojawiły się ample z kwiatami, jest na pl. Żołnierza Polskiego - tuż przy dawnej alei kwiatowej. W tak wyjątkowych „okolicznościach przyrody" - jak widać na zdjęciu - na pewno przyjemniej oczekiwać na przyjazd „jedynki".

Kwiaty na przystankowych barierkach to pomysł współpracowników miejskiej ogrodnik - Magdaleny Grycko, wicedyrektor Zakładu Usług Komunalnych.

- Zastanawialiśmy się, gdzie jeszcze - oprócz przyulicznych latarni - moglibyśmy umieścić ample z kwiatami. Pomysłów było wiele. Dwa zrealizowaliśmy. Stąd kwiaty na przystanku, zawieszone w pięciu donicach. Kolejnych dziesięć ozdabia bulwary, a konkretnie Nabrzeże Wieleckie - mówi dyr. Grycko.

We wszystkich donicach są identyczne kompozycje roślinne i prezentują się wyjątkowo okazale. Tworzą je: pelargonia o czerwonych kwiatach, ozdobne z liści komarzyce - purpurowe oraz dwukolorowe (zielone z białym brzegiem), a także szałwia omączona. Jeżeli spodobają się szczecinianom, to ozdobne donice z kwiatami mają szansę pojawić się również w innych punktach miasta.

- Wszystko zależy od tego, jak ten pomysł przyjmą mieszkańcy. Jeżeli przychylnie, czyli kwietniki nie zostaną wykorzystane jako popielniczki lub sprowadzone do roli śmietników, to postaramy się także w taki sposób zdobić miasto. Mamy nadzieję na same pozytywne reakcje. Wszak wszystkim nam zależy na pięknym Szczecinie - przyznaje ogrodnik miasta.

Oczywiście, na całym Szczecinie w kwiatach. ©℗

(an)

Fot. Arleta Nalewajko

Przystanek w kwiatach Przystanek w kwiatach Przystanek w kwiatach Przystanek w kwiatach

Komentarze

pomysł
Szkoda, że na tak wspaniały pomysł nie wpadł miejski ogrodnik, który od tego jest, a jego pracownicy...
2017-06-06 13:27:37
Jacek
Cytat z artykułu: "Wszak wszystkim nam zależy na pięknym Szczecinie - przyznaje ogrodnik miasta." A teraz cytaz z filmu: "Przecież i mnie i im chodzi o dobro naszego Klubu"
2017-06-06 11:37:39
Miś na Miarę
Czego to się nie robi przed wyborami! W ostatnim tygodniu przedwyborczym jedynie słuszny kandydat ze szczerym uśmiechem Downa będzie czekał na przystankach z kawiorem w lodzie na srebrnej tacy!
2017-06-06 11:20:42
:)
Weekendu pewnie nie przetrzyma juz jakas patola to zniszczy lub sobie zabierze,ustawic na to kamere w okolicy i bedzie piekne nagranie.
2017-06-06 11:00:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi