piątek, 15 grudnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Przy świątecznym stole

Przy świątecznym stole [FILM] (akt. 1)

Przy świątecznym stole
Data publikacji: 2017-04-09 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:25
Wywietleń: 795 234908

Od siedmiu lat, tuż przed świętami, organizowane jest w Szczecinie spotkanie wielkanocne dla bezdomnych, samotnych, ubogich mieszkańców miasta. Zgodnie z tradycją w niedzielę w południe w Domu Kultury Słowianin czterystu zaproszonych gości zasiadło do stołów, by złożyć sobie życzenia oraz skosztować świątecznych potraw.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i regionu oraz organizacje pomocowe, które na co dzień pomagają ubogim. Wspólną modlitwą i poświęceniem potraw śniadanie rozpoczął biskup Henryk Wejman. Życzył wszystkim nadziei, życzliwości i spokoju na zbliżające się święta. Na stołach znalazł się m.in. żurek, biała kiełbasa, bigos, sałatka, ciasto. Każdy z zaproszonych otrzymał też paczkę żywnościową.

- Jestem bezdomny, korzystam z pomocy społecznej - mówił 57-letni pan Leszek, który skorzystał z zaproszenia. - Nie mam gdzie zorganizować świąt, dlatego cieszę się, że tu jestem. Dobrze, że ktoś pomyślał o biednych ludziach, który się żyje naprawdę ciężko.

Wielkanocne śniadanie zorganizowali: gmina Szczecin, Dom Kultury Słowianin, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Polski Czerwony Krzyż i Polski Komitet Pomocy Społecznej przy wsparciu Kupieckiej Izby Gospodarczej Pomorza Zachodniego i Straży Miejskiej. W obsługę wydarzenia zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Szczecinie. (gan)

Fot. R.PAKIESER

Przy świątecznym stole Przy świątecznym stole Przy świątecznym stole Przy świątecznym stole Przy świątecznym stole

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską