środa, 21 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przestępstwa skarbowe, narkotyki i fałszywe pieniądze

Przestępstwa skarbowe, narkotyki i fałszywe pieniądze

Przestępstwa skarbowe, narkotyki i fałszywe pieniądze
Data publikacji: 2018-02-14 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-15 09:51
Wywietleń: 1981 314175

Zatrzymanym przez antyterrorystów podczas poniedziałkowej akcji na ul. Europejskiej jest Konrad S., przedsiębiorca znany od lat szczecińskim organom ścigania. Tym razem jest podejrzany o popełnienie przestępstw skarbowych, posiadanie fałszywych banknotów i handel narkotykami.

Wszystko trwało nie dłużej niż kilkanaście minut. Około dwudziestu uzbrojonych antyterrorystów i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, tuż po godz. 10 zatrzymało ruch na ruchliwej dwupasmówce, ul. Europejskiej (w pobliżu skrzyżowania z ul. Krakowską). Mundurowi wyciągnęli mężczyznę z mercedesa ze szczecińskimi numerami rejestracyjnymi. Zabrali też całą zawartość bagażnika wozu. Chwilę później ul. Europejska znów była przejezdna.

Zatrzymanego doprowadzono do siedziby Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. W tym samym czasie inna grupa antyterrorystów przeszukiwała już mieszkanie podejrzewanego. Znaleźli środki odurzające, o posiadanie których podejrzewana jest także Lucyna N.

Ani Prokuratura Krajowa prowadząca śledztwo, ani CBŚP nie udzielało w poniedziałek na ten temat żadnych informacji.

– Dla dobra śledztwa nie ujawniamy szczegółów – usłyszeliśmy od kom. Iwony Jurkiewicz, rzeczniczki prasowej komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie.

Dziś już wiemy dlaczego. We wtorek bowiem policjanci zatrzymali kolejne osoby - sprawa jest rozwojowa; zatrzymanych może być jeszcze więcej. W Gorzowie Wielkopolskim w ręce mundurowych wpadli: Przemysław K. i Marcin L. Jak się dowiedzieliśmy, ten ostatni był całkowicie zaskoczony widokiem policjantów. Od jakiegoś czasu wynajmował w Gorzowie mieszkanie i był przekonany, że nikomu nie jest znane jego obecne lokum.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szczecińskiego wydziału Prokuratury Krajowej. Im i Konradowi S. przedstawiono już zarzuty. Prokurator prowadzący sprawę złożył też w sądzie wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. W stosunku do czwartej zatrzymanej osoby „czynności" wciąż trwają.

Konrad S. jest podejrzany o popełnienie trzech przestępstw. Oskarżyciel publiczny zarzuca mu handel znaczną ilością narkotyków i puszczanie w obieg fałszywych pieniędzy (nie ma zarzutu produkcji fałszywek).

- Na tym etapie śledztwa nie mogę jednak podać, o jakie chodzi nominały - mówi prok. Aldona Lema, naczelnik zamiejscowego wydziału Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Wiemy jedynie, że to banknoty. Nie znamy jednak waluty i kwot, którymi się posługiwali podejrzani.

Zatrzymanym przedstawiono jeszcze jeden zarzut - dotyczy popełnienia przestępstw skarbowych (prokuratura nie podaje szczegółów tego wątku sprawy). Choć podejrzane są już cztery osoby i można się spodziewać kolejnych zatrzymań, nikomu nie przedstawiono zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Śledztwo trwa od lipca 2017 r. Konradowi S. grozi nawet 12 lat więzienia. Mężczyzna w latach 90. znany był w światku przestępczym jako Radek Onuca. W 1995 r. mówiło się o nim w związku z napadem, podczas którego skradziono milion marek niemieckich. Sprawa została wówczas umorzona.

Leszek Wójcik

Fot. Facebook/Suszą! Szczecin

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy