piątek, 18 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Przenosiny w drugim półroczu

Przenosiny w drugim półroczu

Przenosiny w drugim półroczu
Data publikacji: 2017-05-15 23:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:29
Wywietleń: 119 256836

Prace przy przebudowie i adaptacji budynku na Łasztowni, który będzie nową siedzibą Żeglugi Szczecińskiej, przebiegają zgodnie z planem. Remont ma się zakończyć na przełomie lipca i sierpnia tego roku.

– Prawdopodobnie pod koniec wakacji, a na pewno w drugim półroczu Żeglugę Szczecińską czeka przeprowadzka – informuje rzecznik tej miejskiej spółki Tomasz Owsik-Kozłowski. – Wszystko przebiega zgodnie z planem. Po drodze pojawił się mały problem techniczny, ale został rozwiązany.

Prace wykonuje firma MiGbud, która wygrała przetarg. Polegają one na przebudowie istniejącego budynku i adaptacji do funkcji biurowej.

Obecnie pracownicy Żeglugi Szczecińskiej zajmują pomieszczenia przy ul. Jana z Kolna (w obiekcie dawnego Dworca Morskiego), ul. Struga oraz na Wyspie Grodzkiej. Docelowo wszyscy pracować będą przy ul. T. Wendy na Łasztowni w jednopiętrowym budynku pochodzącym z początku XX wieku.

Obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków, ale został objęty ewidencją konserwatorską, więc podlega ochronie.

(ek)

Komentarze

123
@zdzicho to Pani super radna przegra po raz 3 czy tam 4 :-) suuper :)no chyba że jej wierchuszka partyjna zakaże startu i puści swojaków którzy od lat tam wegetują ;-)
2017-05-17 14:57:56
zdzicho
Prezydedn może być znów wybrany bo pasuje Jarosłaeowi i klerowi - reszta się nie liczy,
2017-05-16 13:05:29
Marian
Niestety Skajper dobrze napisal. Prezyden Jurczyk nie inwestowal w szczecin i bal sie jakichkolwiek modernizacji i zmian. Przez ten stan rzeczy trojmiasto ktore bylo de facto wspierane przez oboz rzadzacy bardzo sie rozwinelo. W 90 roku wieszczono wielki rozwoj Szczecinowi ze wzgledu na bliskosc Berlina i mnogfosc portow i terenow pod inwestycje. Niestety wszystko zostalo zaprzepaszczone i dopiero teraz Szczecin powoli odzywa!!!! Co do obecnego Prezydenta moze i nie on o wszystkim decyduja i ma odpowiedzalnych za inwestycje doradcow ale sposob zarzadzania i wykonania inwestycji jest rzenujacy i na tragicznym poziomie za co powinien Prezyden poniesc konsekwencje!!!! Doradcy sie nie sprawdaja to trzeba zamiast kolesi wziasc mlodych zdolnych ludzi ktorych w naszym miescie i regionie niebrakuje!!!!!!!
2017-05-16 11:11:15
Skajper
@Oto Pytanie o zapasc gospodarcza miej pretensje do poprzednika obecnego prezydenta ,ktory zatrzymal to miasto na wiele lat w rozwoju i nie tylko przez 7 lat jego rządów, skutki sa odczuwalne do dzis m.in braki inwestycyjne. @Zbigniew, jakosc powietrza jest mierzona na bierzaco, sa odpowiednie strony internetowe, pozatym u nas powietrze jest calkiem dobre na tle innych regionow kraju.
2017-05-16 10:23:05
Oto Pytanie
Gdyby wladze Ciecina korzystaly z tego co jest pod czaszka to rozbudowaly most dlugi lub, wybudowaly by most do Lasztowni, tylko czy wladza chce ulatwic zycie obywatelom? Czy chce wladza sobie chce wygodnie zyc?
2017-05-16 09:11:09
Zbigniew
Powinno sie mierzyc sklad powietrza w miescie jak to jest w innych krajach - tylko co by było z tego? Aparaty tlenowe dla mieszkancow?
2017-05-16 09:05:31
Skajper
@Dziękujemy: Na Energetyków będzie rondo w ciągu 2-3 lat max, pozatym ma powstać most kłodny.Dobranoc.
2017-05-16 08:51:43
Dziękujemy
To pracownicy tej firmy muszą się strasznie cieszyć, że szefostwo zafundowało im stanie w korkach na Energetyków po pracy i kurz na parkingu.
2017-05-16 06:57:41