czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Przejście przez aleję. Albo górą albo dołem

Przejście przez aleję. Albo górą albo dołem

Przejście przez aleję. Albo górą albo dołem
Data publikacji: 2015-08-11 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-08 00:46
Wywietleń: 1401 10219

Wyremontowanie przejścia podziemnego dla pieszych pod al. Wyzwolenia kosztowałoby prawie 3 mln zł i... nie usprawniłoby poruszania się po skrzyżowaniu. Dobudowanie brakujących tuneli pod ulicami Malczewskiego i Rayskiego podniosłoby koszty przebudowy krzyżówki do 20 mln zł! Dlatego Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zdecydował się na trzecie wyjście: wymalowanie zebr na jezdni.

Zgodnie z wolą szczecinian, już wkrótce zmieniona będzie organizacja ruchu na al. Wyzwolenia (w okolicach Oxygenu). Teraz przez ulicę będzie można przejść w dwojaki sposób - albo po staremu, pod ziemią, albo tradycyjnie, zwykłym przejściem dla pieszych.

- Piesi będą mieli wybór - mówi Dariusz Wołoszczuk, rzecznik prasowy ZDiTM. - Na razie bowiem nie planujemy zamykania przejścia podziemnego.

Tunel nie będzie więc zasypany. Nie będzie też krat uniemożliwiających przedostanie się pod aleją na drugą stronę. Jak się dowiedzieliśmy w ZDiTM, miasto zadba nawet o estetykę podziemia, które zostanie odmalowane.

Wojciech LESZCZYŃSKI

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Robert STACHNIK

Przez al. Wyzwolenia będziemy mogli przejść po zebrze albo pod ziemią.

Komentarze

Zbigniew
Ale nowoczesność. Pieniędzy zabrakło, bo trzeba przeznaczyć je na pomniczek dla "bardzo zasłużonego" dla Szczecina Kaczyńskiego.
2015-08-12 10:13:16
Do Grzesiek
Niech więc samochody jeżdżą tym podziemnym... Że stromo, bez wind i normalnych podjazdów... trudno, trzeba będzie znieść samochód. Trochę ruchu żadnemu kierowcy nie zaszkodzi.
2015-08-12 05:40:11
Grzesiek
To cuda Tylko w Szczecinie. A pasy to same będą zmieniać kolor zebry ażeby przekazać kierowcom czy może jechać czy pieszy ma przejść.Absurd. Znowu jakiś kretynek zakorkuje nam miasto ale dla rowerów jest ok.
2015-08-11 12:49:26
Jakie to szczecińskie....
Oczywiście należy rozumieć, że przez namalowanie pasów, nie wydłuży się cykl światła czerwonego dla kierowców, tylko pozostanie taki sam? Jedyne przejście w centrum Szczecina, a już przygotowuje się mieszkańców do jego przyszłego zamknięcia, bo pewnie tak się to skończy, gdy ZDiTM ogłosi, że wymalowane pasy okazały się wspaniałym (najtańszym) rozwiązaniem.
2015-08-11 09:11:06
ja
Wniosek: Rozwiązać ZDiTM.
2015-08-11 08:56:35
Ktoś
Pewnie za mało wypadków jest na tym skrzyżowaniu!
2015-08-11 08:51:45
jacek
I taki wybór jest jedynie rozsądną decyzją. Aż się przestraszyłem czytając, że chcą tunel zasypać. Najbezpieczniejszym przejściem jest przejście podziemne i wbrew oszołomom twierdzącym, że tyko przejścia naziemne mają sens, tego faktu nic nie zmieni. Być może kiedyś Szczecin będzie bogatszy i będzie mógł wybudować brakujące tunele na tym skrzyżowaniu i wtedy światła będą tylko dla samochodów, a piesi nie będą się denerwować, że długo czekają na ich zmianę.
2015-08-11 08:45:24
aa
najlepsze rozwiązanie!!
2015-08-11 08:45:17