poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Protesty nie pomogły. Maszt w Jezierzycach powstanie

Protesty nie pomogły. Maszt w Jezierzycach powstanie

Protesty nie pomogły. Maszt w Jezierzycach powstanie
Data publikacji: 2017-09-23 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-25 21:15
Wywietleń: 1247 293263

Mimo protestów mieszkańców, interwencji radnych i polityków, piętrzenia przed inwestorem administracyjnych i środowiskowych przeszkód, strunobetonowa wieża telekomunikacyjna stanie jednak w środku szczecińskiego osiedla Jezierzyce.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie uchylił decyzje prezydenta Szczecina i wojewody zachodniopomorskiego w sprawie odmowy wydania pozwolenia na budowę wieży telefonii komórkowej w Szczecinie-Jezierzycach.

– Zdaniem sądu obydwie decyzje odmowne podjęte zostały z naruszeniem prawa – powiedział Stanisław Kosiński, właściciel gruntu w Jezierzycach, na którym powstać ma 56-metrowa wieża GSM. – Nie podzielił też zdania protestujących o negatywnym wpływie wieży na zdrowie ludzi i środowisko.

S. Kosiński, który po ogłoszeniu wyroku WSA nie ukrywał radości, stwierdził, że przeciwnicy inwestycji, w tym niektórzy radni, świadomie rozpętali histerię i posługiwali się nie do końca prawdziwymi informacjami o szkodliwości przekaźników telefonii komórkowej.

Przypomnijmy, że prawie dwa lata temu prezydent Szczecina wydał decyzję lokalizacyjną dla wspomnianej inwestycji. Po przygotowaniu dokumentacji technicznej oraz niezbędnych zezwoleń i opinii operator telefonii komórkowej złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Kiedy, zgodnie z procedurą, o planach inwestora powiadomiono mieszkańców, rozpoczął się protest.

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie jest prawomocna. Przeciwnikom pozostaje obecnie jedynie możliwość wniesienia kasacji. ©℗ 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 września 2017 r.

R.K. Ciepliński

Na zdjęciu: Mieszkańcy Jezierzyc niejednokrotnie protestowali przeciwko planom postawienia w pobliżu ich domów 56-metrowego masztu telefonii komórkowej.

Fot. Robert Stachnik/Archiwum

Komentarze

Maciej
@ Terminator - to, że statek zbudowano w niemieckiej stoczni to nie znaczy, że to był niemiecki statek. To co, te wszystkie statki, które zbudowano w polskich stoczniach (np. Stoczni Szczecińskiej im. Warskiego), sprzedawane do innych krajów, to były polskie statki? Zanim kogoś zaczniesz pouczać, sam zacznij czytać ze zrozumieniem.
2017-09-25 20:56:47
Jas
Na co dzień wszyscy protestujący używają telefonów komórkowych ale masztów nie chcą totalna hipokryzja ,jak z budową autostrad wszędzie tylko nie pod ich domem ale autostrady oczywiście chcą,ciekawe ilu z protestujących pali papierosy codziennie czy spożywa alkohol no ale to nie szkodzi przecież ....
2017-09-24 08:22:47
Terminator
@maciej. Maciejewicz nie był nigdy niemieckim statkiem? Sam się poducz, a przynajmniej coś przeczytaj zanim pierdoły zaczniesz wypisywać. A mieszkańców Jezierzyc szkoda!
2017-09-24 07:20:36
Maciej
Nie pokazuj się w Jezierzycach Wojtek bo zostaniesz bez portek. Co ci mieszkańcy Jezierzyc zawinili, tłuku? A "Maciejewicz" nigdy nie był niemieckim statkiem. Poducz się trochę, niedouku jeden. Nie namawiaj do rzucania masztem, bo jeszcze podczas takiego rzucanie maszt może cię trafić w ten durny łeb.
2017-09-23 22:19:06
Grrrrrr
Wiadomo, kto w sądzie jest :/
2017-09-23 20:03:22
Wojtek
A już myślałem, że kawał złomu z poniemieckiej krypy, zwany masztem maciejewicza, trafi do Jezierzyc. Szkoda! Może i to paskudztwo im tam wrzucić? :)
2017-09-23 18:49:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi