piątek, 18 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Protest u marszałka: „Krew to nie farba"

Protest u marszałka: „Krew to nie farba"

Protest u marszałka: „Krew to nie farba"
Data publikacji: 2016-09-12 12:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:55
Wywietleń: 2303 154737

Na Zamku Książąt Pomorskich, przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, w poniedziałek (12 bm.) stanęła tzw. Warta Zwierząt. To przedstawiciele BASTA! protestowali przeciwko promocji myślistwa zwanej przez nich pseudokulturą zabijania, jaką uprawia ów urząd, współorganizując Szczecińskie Dni Kultury Łowieckiej.

Liderzy Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! w gabinecie marszałka Olgierda Geblewicza złożyli także pismo protestacyjne, w którym zawarli swe przesłanie: „Pragniemy wyrazić głęboki sprzeciw wobec poparcia udzielanego przez Pana imprezie, która promuje okrutne zabijanie zwierząt i nie ma nic wspólnego z kulturą. Wyrażamy ubolewanie nad faktem, iż miejscem wyznaczonym dla tej niechlubnej uroczystości jest Zamek Książąt Pomorskich, będący jednym z najważniejszych ośrodków kultury w naszym mieście. Jako członkowie inicjatywy aktywnie działającej na rzecz zwierząt, ale także jako mieszkańcy Szczecina, protestujemy przeciwko promocji myślistwa oraz wykorzystywaniu do tego celu miejsc istotnych dla naszego miasta ze względu na bogatą działalność kulturalną".

X Szczecińskie Dni Kultury Łowieckiej odbędą się na zamku za dwa tygodnie. Każda ich edycja jest ostro kontestowana przez obrońców praw zwierząt.©℗

(an)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: Warta Zwierząt to nie jedyny protest, do udziału w którym zachęca BASTA!, która często sprzeciwia się promocji myślistwa

 

Protest u marszałka: „Krew to nie farba" Protest u marszałka: „Krew to nie farba"

Komentarze

Jakób
Krew to jucha
2016-09-13 01:29:53
LOLO Goleniów
Geblewicz dawno do odwołania karierowicz fe.fe.
2016-09-12 20:17:04
SZCCZECIANIN
Ten marszalek to lalus malowany,co nic nie potrafi,tylko pieniazki rozdzielac i nozyczkami rozcinac wstegi otwarcia. To jest marszalek? To jest kukielaka z teatru lalek.
2016-09-12 18:26:32
emikowalska
Brawo Basta! To się musi zmienić. Dość tych chorych zabaw, nie dla holokaustu.
2016-09-12 18:22:06
Geblak
Dni Gebli i tak są policzone do najbliższych wyborów.
2016-09-12 17:03:52
Brawo Basta!
Nienawidzę zabijania. Myślistwo to tylko biznes. Najpierw wybijają wilki, naturalnych wrogów saren, a sarny dokarmiają. Saren i dzików przybywa, zaczyna sie biadolenie, ze sarny i dziki niszczą uprawy, zabijają sarny i dziki. Raz, ze sie ubawią psychopatycznym hobby, dwa maja kilogramy darmowego miecha, ktore sprzedają. Trzy zarabiają jeszcze na organizowaniu łowów dla zamożnych klientów z Niemuec. Ze y Niemcy przyjechali musi byc duzo tych zwierzat do odstrzału prawda? Wiec je znowu na około sami tworzą. Wszystko odbudują filozofia "kultury i tradycji". Prawda jest taka, ze to ludzie zaburzeni. Kogo rajcuje zabijanie, krew? No kogo?
2016-09-12 16:25:16
ale co
Ja was popieram tępić tę hołotę to zwyrodnialcy nie ma na to zgody w XXI w
2016-09-12 14:01:29
Mama
Zabijanie kury na rosół wydaje się bardziej okrutne, niż szybka śmierć od strzału.
2016-09-12 13:29:23
Buc
Czy członkowie Basty ,to sami wegetarianie?
2016-09-12 13:26:20
Jarun
Oczywiście Geblewicz przyzna im (obrońcom zwierząt) rację i przyzna też rację myśliwym...jak to Geblewicz. A ten Urząd Marszałkowski, to po co istnieje? Dla obsadzania stanowisk "od króliczka", czy miejskiej "ośmiornicy"?
2016-09-12 13:24:35
Basta
Dlaczego nie protestowali pod pałacem, gdy prezydentem był zadeklarowany myśliwy - Bul?
2016-09-12 13:09:10
biedronka
Ciekawe, czy by protestowali, gdyby na ich polach czy własnych posesjach dziki wyrządzały szkody. Równowaga w przyrodzie jest zachwiana. Gdyby nie odstrzały np. lisów, zajączków by już nie było.
2016-09-12 12:58:14
nn
Geblewicza trzeba odwołać, protesty na nic się zdadzą...